i7 11700F sistem 100 derece oluyor

Neden üzgün attığım bence yeteri kadar aşikar. 100 derece hiç de normal bir sıcaklık değil. Intel'in stok soğutucuları ne kadar kötü de olsa sıcaklık, iyi bir termal macun ve kasa içi hava akışı ile işlemciyi riske atacak değerlerin sınırını fazlaca aşmaz. Konuya gelecek olursak öncelikle termal macunun ve fanın yerine oturup oturmadığının kontrol edilmesi yeni bir soğutucu almadan önce yapılması gerekenler arasındadır.
Asıl konuyu okumanız ve attığım videoyu izlemeniz yapılması gerekenler arasındandır. Konu sahibi soğutucuyu çoktan kontrol etmiş
bile. O dandik soğutucu yük altında 90W çeken bir işlemciyi nasıl soğutacak söyler misiniz?

Asıl konuyu okumanız ve attığım videoyu izlemeniz yapılması gerekenler arasındandır. Konu sahibi soğutucuyu çoktan kontrol etmiş
Bile. O dandik soğutucu yük altında 90W çeken bir işlemciyi nasıl soğutacak söyler misiniz?

Konu sahibinin kontrol yaptım dediği mesajı ben kendi mesajımı attıktan sonra gelen sayfanın yenilenmesiyle önüme çıktı. Ki ben burada stok fanı savunmuyorum. Soğutmadığı zaten belli fakat 100 dereceye çıkarması için stok fan harici farklı bir etken olmalı. Çünkü yeni bir PC'de stok fanla bile 100 derece normal değil.

1.jpeg

Sizlerde bir göz atın herhangi bir çıkıntı ya da oynama bulunmuyor.

Hocam ekstra masraf yapmadan önce termal macunu da kontrol etmenizi tavsiye ederim. Yanılıyorsam da yeni bir soğutucuya geçersiniz zaten.

Hocam ekstra masraf yapmadan önce termal macunu da kontrol etmenizi tavsiye ederim. Yanılıyorsam da yeni bir soğutucuya geçersiniz zaten.
Evet onuda kontrol ettikten sonra sonuçları bildireceğim
Merhaba, Thermaltake sıvı soğutma satın alarak montajını yaptım. Sıcaklık 62 derecenin üst seviyelerine çıkmıyor artık. Sorun soğutucuyla alakalıymış. Hepinize teşekkürler

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı