i7 11700K İşlemciyi Sessizce Soğutacak Sıvı Soğutma Sistemi Önerisi

UTKUSALONUR

Decapat
Yer
Mykale Eteklerinde
Merhaba arkadaşlar, başlıktan anlaşılacağı üzere i7 11700K işlemci için sessiz ama tesiri en yüksek olan bir sıvı soğutma sistemi arıyorum. Uzun ömürlü olsun ve sessiz olsun istiyorum. Bu yüzden fiyatına fazla takılmıyorum. Önerilerinize açığım.

Benim aklımda olan/önerilenler şu şekilde:

NZXT, Cooler Master, MSI veya ASUS markalarının sıvı soğutmaları da var elbette. Siz ne kullanıyorsunuz kendi sistemlerinizde? Tavsiyeleriniz nelerdir? Merakla bekliyorum. Sormak istediğiniz ek bir şey olursa hemen cevaplarım. Teşekkürler.

Son düzenleme:
@Ella Freya, teşekkür ederim. Bunlardan hangisini deneyimlediniz? Hangisinin sessizliğini ve performansını daha iyi buluyorsunuz? Ayrıca benim gönderdiğim sıvı soğutma sistemleri sizce nasıl? Kıyas yapabilir misiniz acaba, kendi deneyimlerinizden yola çıkarak?
Hocam hiç sıvı soğutmadım ama bu 3 model normalde tutulan sağlam modellerden. Özellikle biraz daha fazla veririm diyorsanız X73 dehşet bir makine. Zaten Amerikan PC toplama videolarına da baksanız TR videolarına da baksanız hep bu model High End buildlerde kullanılıyor.

Merhaba arkadaşlar, başlıktan anlaşılacağı üzere i7 11700K işlemci için sessiz ama tesiri en yüksek olan bir sıvı soğutma sistemi arıyorum. Uzun ömürlü olsun ve sessiz olsun istiyorum. Bu yüzden fiyatına fazla takılmıyorum. Önerilerinize açığım.

Benim aklımda olan/önerilenler şu şekilde:

NZXT, Cooler Master, MSI veya ASUS markalarının sıvı soğutmaları da var elbette. Siz ne kullanıyorsunuz kendi sistemlerinizde? Tavsiyeleriniz nelerdir? Merakla bekliyorum. Sormak istediğiniz ek bir şey olursa hemen cevaplarım. Teşekkürler.
Ryzen 7 3700x ve silverstone pf360 ikilisini 1 yıl deneyimleme fırsatım oldu max yükte 61 62 dereceyi gördü oyunlarda 59 56 derece arası silverstone öneririm.

Merhaba ben yeni bir sistem topladım bütçe yetersizliğinden 240RPM sıvı soğutucu alamadım iyi bir markanın, giriş seviyesindekilere de boşa para bayılmak istemedim. Kule tipini de bilgisayarcı bir abim alma deyince mecburen ucuz yatay bir soğutucu aldım, Intel stok fanlardan hallice. Ama PC'yi ne zaman bırakıp gitsem çoğunlukla sanki böyle uyku moduna geçmiş gibi ekran kararıyor ya da kendini resetlemiş oluyor (Reset kısmını; başından kalkarken bıraktığım programların açık olmamasından anlıyorum.) Ve web kodlamayla uğraştığım için bu; çok can sıkıcı bir hal almaya başladı. Elimde de Anneler Günü' ne yetiştirmem gereken bir iş var, toplattığım yere de soramıyorum durumu getir bakalım der diye. Ama ben işlemci soğutucunun yetersiz kaldığını düşünüyorum çünkü Kaspersky ile kapsamlı virüs taraması yaparken CPU'nun 8 çekirdeğinin birden 100 derecelerin üzerine çıktığını ve CPU temp programının her bir çekirdek için ayrı ayrı uyarı verdiğini gördüm.) Bunun haricinde toplattığım bilgisayarcı da onayladı; parçalar birbirleriyle uyumlu, RAM'ler çift kanallı ve 16x2 3600 MHz şeklinde, PSU FSP Hydro K 750 Watt Bronze, ekran kartı da Zotac Twin Edge 3060 8 GB, kasada 2 üstte 3 önde 1 de arkada olmak üzere toplamda 6 fan var. İç hacmi yeterli, midi Tower, anakart mini ATX MSI B560 Pro-E. İşletim sistemi Windows 11 Pro 64 Bit Türkçe. Monitör, BIOS ve işletim sistemi üzerinden tüm güç tasarrufu modlarını kapattım. Oyun oynarken 80 dereceleri görüyorum ama daha bana mısın demedi. Boştayken tak diyor gidiyor. Geçende 1 kere de başında iş yaparken gitti.

Çift gözlü Max soğutucu ne alabilirim sıvı olarak?

@Ella Freya, teşekkür ederim. Bunlardan hangisini deneyimlediniz? Hangisinin sessizliğini ve performansını daha iyi buluyorsunuz? Ayrıca benim gönderdiğim sıvı soğutma sistemleri sizce nasıl? Kıyas yapabilir misiniz acaba, kendi deneyimlerinizden yola çıkarak?
Knk 2. aynı serisi 2 fanlısı vardı 1 1.5 sene rahat götürdü ondan sonra toz ile birlikte ses ve pompa sorunu yaptı

Geri
Yukarı