i7 11700K sistem nasıldır?

TufanK

Hectopat
Intel Core i7 11700K socket 1200 11. nesil 3.60GHz 16MB önbellek 14nm işlemci.
ASUS ROG STRIX B560-F Gaming Wi-Fi Intel B560 soket 1200 DDR4 5000MHz(OC) anakart.
Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16 RAM.
Kingston A2000 500GB M.2 NVMe SSD.
Cooler Master Masterliquid ML360R adreslenebilir RGB fanlı sıvı soğutma kiti.
ASUS TUF Gaming GT501 3x120mm RGB fanlı temperli cam MidT ATX oyuncu kasası.
ASUS ROG STRIX 650W 80 Plus Gold güç kaynağı.

Neden Intel diye sorarsanız. Eski bilgisayarım AMD sistemdi, ve çok sıkıntılar çektiğim için Intel'e geçmiştim. Şimdi yeni sistemimde Intel olmasını istiyorum.
PC de oyun, AutoCAD, SolidWorks gibi programlar kullanılacak.
Ekran kartı için şimdilik beklemede kalıp elime para geçince alacağım.

Düşünceleriniz nelerdir?

Bütçe 14-16k arası ( Ekran Kartı yok )

Son düzenleme:
Normalde 1 ay önce alacaktım ama 12. nesiller gelecek diye beklemiştim. Test videolarını inceledikten sonra çok başarılı göremedim.

Arada oldukça yüksek performans farkı var hocam. (DDR5 RAM'ler sağ olsun) Hazır almışken en güncel sistemi almak yararınıza olacaktır. Piyasada DDR5 RAM ve uygun fiyatlı anakart bulamadığım için öneri yapamadım ancak birkaç hafta içinde piyasaya sürülür ve kapış kapış satılır.

Arada oldukça yüksek performans farkı var hocam. (DDR5 RAM'ler sağ olsun) Hazır almışken en güncel sistemi almak yararınıza olacaktır. Piyasada DDR5 RAM ve uygun fiyatlı anakart bulamadığım için öneri yapamadım ancak birkaç hafta içinde piyasaya sürülür ve kapış kapış satılır.
Anladım bro. Evet almışken ne güncel sistem olsun. Şu günlerde sistem parçaları çok dalgalanıyor. Peki DDR5 RAM lar, soğutucular ve diğer Anakartlar ne zaman piyasaya sürülür? Sadece Z serileri çıkmayacak herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı