Çözüldü i7-11700KF - RX 580 sisteme RAM takınca yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

beerrrdush

Centipat
Daha fazla  
Şöyle bir kasa topladım.
ASUS ROG Maximus 7 Apex Z490 anakart.
Intel i7 11700KF.
RX 580 8 GB 256 bir (elimdekini taktim sonra yukseltecegim)
MSI MAG CoreLiquid 240R V2.
Crucial P3 1TB NAND.

Sorun şu:
Bu tip kasaları çok topladım acemisi değilim. Her şeyi hallettim BIOS guncellemesini yaptım. İlk önce Kingston 1×32 3600MHz KF436C18bb taktım taktiğim anda sistem sürekli yeniden başlıyor kart üzerinde 44 kodu veriyor çıkartınca sorun yok çalışıyor tabii görüntü yok. İade ettim anakartin uyumluluk listesine bakıp Corsair Vengeance 3600 MHz 2×32 taktım onda da aynısını yapıyor soğutma çalışıyor. İşlemci ve pinlervegik değil çok iyi baktım. İşlemci stok olarak OC siz 3200 destekliyor. Sorun bu olabilir mi kasa eatx kasa PSU 650 watt dediğine göre bronz 80+ kendi PSU'su kasayla geldi. Bu sisteme 3200 MHz RAM mi takmaliyim ilk basta ya da nerede yanlış yapiyorum. Kartta kontrol ışıkları var kırmızı olan CPU denetimi geçiyor ama sarı olan RAM denetiminde takılıyor ve yeniden başlıyor. Bilen kardeşlerim bir

Çözüm
16*2 veya 32*1 fazlasıyla yeterli ne demek rica ederim :) Yalnız ramlerin overlock ile 4800 mHz ' e kadar desteklediğinden emin misin?
İşlemci ve anakarta yazan bu şekilde ama tabi o seviyelere ulaşabilecek sistem ve ram lazım teorik olarak resmi sitelerde yazan bu
İşlemci başlangıç olarak 3200 MHz RAM destekliyor. OC ile 4800 diyor benim anladığım 3200 takıp istersek OC yapmak.

Başka bir Max 3200 MHz RAM takıp BIOS'tan overlock ayarlarını yapabilir misin?

Ve şimdi baktımda 4800'e kadar desteklediğini bulamadım emin misin desteklediğine?

Başka bir Max 3200 MHz RAM takıp BIOS'tan overlock ayarlarını yapabilir misin?
Ramlari iade ettim elimde 3200 yok yarın arkadaşın kasadan ram takacağım ddr4 3200 MHz o zaman belli olacak. Sana teşekkür ederim içimi rahatlattın çalışırsa öyle alacağım yeni ram. Sen sen olsan 2*16 mi alırsın yoksa yoksa 1*32 mi yada 2*32 bu sisteme fazla mı gelir 32 şimdilik yeterli mi

Ramlari iade ettim elimde 3200 yok yarın arkadaşın kasadan ram takacağım ddr4 3200 MHz o zaman belli olacak. Sana teşekkür ederim içimi rahatlattın çalışırsa öyle alacağım yeni ram. Sen sen olsan 2*16 mi alırsın yoksa yoksa 1*32 mi yada 2*32 bu sisteme fazla mı gelir 32 şimdilik yeterli mi
16*2 veya 32*1 fazlasıyla yeterli ne demek rica ederim :) Yalnız ramlerin overlock ile 4800 mHz ' e kadar desteklediğinden emin misin?

Geri
Yukarı