i7 11800H 3070 laptopta Micro stuttering

ThrottleStop

Decipat
Daha fazla  
RAM
3200 MHz
SSD veya HDD modeli
1 TB SSD
Ekran kartı
Rtx 3070
İşlemci
i7 11800H
Laptopumda Micro stuttering sorunu yaşıyorum ama şu anlık sadece RDR2 de yaşıyorum. Death Stranding, Minecraft, Valorant, CS:GO, Witcher 3 vb gibi birkaç oyunda bu sorun olmuyordu. Merak ettiğim şey ise acaba donanımsal mı yoksa yazılımsal bir sorun mu onu düşünüyorum. Donanımsalsa bir sürü farklı nedenden olabiliyormuş. RDR2 de bunu engellemenin bir yolu var mı?

Not: Önceden bu sorunu Death Stranding oyununda da yaşıyordum ama şu an yok.
(Laptopta G-SYNC var) ve bildiğim kadarıyla FreeSync G-SYNC gibi teknolojiler bu sorunları düzeltiyor.
+ DDU ile Windows Update kapalı bir şekilde driverları sildim ve en güncel olanı yükledim ve bunu ilk yaptığımda ilk 10dk bu sorun oyunda olmadı bayağı sevindim ama 10dk sonra yeniden Micro stuttering olmaya başladı. Sonra bir sonraki gün oyuna girdiğimde yine açılır açılmaz Micro stuttering ile karşılaştım.

Sıcaklık değerleriniz nasıl ? Nvidia experience kullanıyorsanız orada oyun optimizasyonu var onu kapatıp ayarları sıfırlamayı deneyin. Sadece rdr2 de oluyorsa oyunun dosya bütünlüğünü doğrulamayı deneyin.

hovam işlemci 70-75 arası ekran kartı 70-80 arası işlemciye undervolt yapılı şimdi oyun dosyalarını doğruladım oyuna gireceğim düzelmiş mi bakıp haber veririm.

Hocam biraz alakasız olucak ama rdr2 ye türkçe yama kurdum bununla alakalı olabilir mi?

hovam işlemci 70-75 arası ekran kartı 70-80 arası işlemciye undervolt yapılı şimdi oyun dosyalarını doğruladım oyuna gireceğim düzelmiş mi bakıp haber veririm.

Hocam biraz alakasız olucak ama rdr2 ye türkçe yama kurdum bununla alakalı olabilir mi?
Olma ihtimali var yok diyemem çünkü tek şüpheli oyun rdr 2 olarak görünüyor, genel bir problem olsa diğer oyunlarda da yaşardınız.

Hocam önceden death strening içinde de yaşadığım için donanımsal sorun olabilir mi diye aklıma geliyor. Oyuna az önce girdiğimde daha az takılma vardı dosyaları doğrulamak bir tık işe yaradı gibi birde Şimdi G-sync kapatıp gireceğim belki sorunu çözer.

Ne yaptıysam çözemedim.😕

Son düzenleme:

Geri
Yukarı