i7 11800H RTX 3070 sistem oyunlarda çöküyor

UiiyHaçanDa

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 11800H / RTX 3070 / Hynix 1x16 3200 MHz CL22 / WD SN530 512GB / TGL Scala_TLS /Kingston 500GB 3500 mb/s
RAM
16 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
2. SSD: Kingston 500 GB 3500MB/s 1. SSD: WD 500 GB
Ekran kartı
GeForce RTX 3070 100W
İşlemci
Intel i7 11800H
Ekran görüntüsü 2023-08-10 192745.png

Oyunların çoğunda şu sıkıntıyı yaşamaya başladım. Warband, turmoil, CS:GO'da yaşamadım fakat Valorant, FM23, Roblox, Raft, Drift86, EU4, Ravenfield oyunlarında yaşadım (hatırlamadıklarım da var).
Bu sorun daha öncesinde olmuyordu bir anda olmaya başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mint Xfce kursun. En stabil Debian.

Linux'ta her oyunu oynayamaz hemen atlamayın Linux diye problemden kaçaçağımıza çözüm üretelim.

Bilgisayarınızda Visual C ve Direct X gibi programlar kurulu mu? Kuruluysa tekrar silip kurabilir misiniz?

Linux'ta her oyunu oynayamaz hemen atlamayın Linux diye problemden kaçaçağımıza çözüm üretelim.

Bilgisayarınızda Visual C ve Direct X gibi programlar kurulu mu? Kuruluysa tekrar silip kurabilir misiniz?
hoca visual c gibi sorunlar yaşasa csgo da calışmazdı csgo sorun yok diyor

hoca visual c gibi sorunlar yaşasa csgo da calışmazdı csgo sorun yok diyor
Hocam CS:GO'da da ayrı sorunlarım var sistemime göre çok düşük fps alıyorum bir türlü düzeltemediğim bir sorun 50 120 fps arası alıyorum her türlü ayarı denememe rağmen

Mavi ekran hatası almıyorum. Çöküyor dememin sebebi oyundan çıksam da bilgisayar düzelmiyor yeniden başlatmam gerekiyor. Mouse yavaşlıyor, 1 fps e düşüyor herşey. Manuel olarak kapatma tuşuyla kapatabiliyorum ancak.

Çöküyor kısmını açar mısınız? Oyunlar mı kapanıyor, siyah ekran mı oluyor, cihaz komple mi kapanıyor, mavi ekran mı veriyor veya açılma ekranından mı başlatıyor kendini?

Son düzenleme:
Hocam CS:GO'da da ayrı sorunlarım var sistemime göre çok düşük FPS alıyorum bir türlü düzeltemediğim bir sorun 50 120 FPS arası alıyorum her türlü ayarı denememe rağmen.

Mavi ekran hatası almıyorum. Çöküyor dememin sebebi oyundan çıksam da bilgisayar düzelmiyor yeniden başlatmam gerekiyor. Mouse yavaşlıyor, 1 FPS'e düşüyor her şey. Manuel olarak kapatma tuşuyla kapatabiliyorum ancak.

Şimdilik aklıma gelen tek çözüm format. Yine de diğer arkadaşların yazacaklarını bekle sen.

h
Hocam CS:GO'da da ayrı sorunlarım var sistemime göre çok düşük fps alıyorum bir türlü düzeltemediğim bir sorun 50 120 fps arası alıyorum her türlü ayarı denememe rağmen

Mavi ekran hatası almıyorum. Çöküyor dememin sebebi oyundan çıksam da bilgisayar düzelmiyor yeniden başlatmam gerekiyor. Mouse yavaşlıyor, 1 fps e düşüyor herşey. Manuel olarak kapatma tuşuyla kapatabiliyorum ancak.
hocam bence laptobu bi servise gönderin

Geri
Yukarı