i7-11800H laptop gece indirme yaparken kapandı

Ahmetoyunbros

Hectopat
Daha fazla  
RAM
CL22 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Phison 1 TB SM2801T24GBBB4S-E162
Ekran kartı
RTX 3070
Anakart
HM 570
İşlemci
i7-11800H
Kısa keseceğim, laptopum prizdeyken gece oyun yüklemesi için bırakmıştım ama kendi kendine kapanmış. Uyku modu değil, bildiğin kapanmış, ben ayarlardan ayarladım uyku moduna girme diye ama kapanıyor laptopum.
Windows 10 varken de böyleydi ama sorunun bir ayardan kaynaklandığına inandığım için Windows 11 diye girdim konuyu.

Uyku moduyla alakası yok. Güç kısmında şu saat sonra bilgisayarı kapat diye bir seçenek olması gerekiyor. Bilgisayarlar belli bir süre sonra kapanabiliyor. Kapanma süresini uzatmanız lazım.

Güç seçeneklerinden Güç Tasarrufu planını seçip onda uykuya girme dediyseniz her türlü giriyor ve kapanıyor, ben de geçen böyle bir sorun yaşamıştım. Ben Nihai Performans moduna alıp denedim ve kapanmadı. Yüksek performans modunda uykuya girme derseniz büyük ihtimalle kapanmaz.

Güç seçeneklerinden Güç Tasarrufu planını seçip onda uykuya girme dediyseniz her türlü giriyor ve kapanıyor, ben de geçen böyle bir sorun yaşamıştım. Ben Nihai Performans moduna alıp denedim ve kapanmadı. Yüksek performans modunda uykuya girme derseniz büyük ihtimalle kapanmaz.
Hocam sabit diski kapatmak için beklenecek süreyi hiç bir zaman yapsam olur mu?

Hocam sabit diski kapatmak için beklenecek süreyi hiç bir zaman yapsam olur mu?
Hocam CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve bu kodu girin.
powercfg /DUPLICATESCHEME e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61
Sonrasında güç seçeneklerinden Nihai Performansı seçin, pil ve prizde uykuyu hiçbir zaman yapın.
Bir de siz hangi planda beklettiniz bilgisayarı?

Hocam CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve bu kodu girin.
powercfg /DUPLICATESCHEME e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61
Sonrasında güç seçeneklerinden Nihai Performansı seçin, pil ve prizde uykuyu hiçbir zaman yapın.
Bir de siz hangi planda beklettiniz bilgisayarı?
Dengeli modda; birde nihai performans, performansı düşürmüyor muydu?

Dengeli modda beklediği için kapatmıştır o zaman, nihai performans performansı düşürmez hocam. Nihai performans kullanmak istemezseniz kendiniz plan oluştururken Yüksek Performansı seçip o planda deneyebilirsiniz.

Hocam dengeli modda kalmasının size bir zararı var mı? Yoksa Yüksek Performansa alın devam edin, hem dengeli modda bilgisayar tam veriminde çalışmayabilir. Dengeli mod sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı