i7 11800H sistemde Metin2 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11
Metin2.bin olduğu için NVIDIA Denetim Masası desteklemiyor. Laptoplarda çözümü yok Metin2'nin kasmasının.

Güç seçenekleri için kendin güç planı oluşturabilirsin.
2 çekirdek neden düşük hızda çalışıyor bilmiyorum fakat ben yıllardır laptopta Metin2'yi ekran kartı ile çalıştırmayı denedim olmadı.
Hatta Recep Baltaş'da denedi, NVIDIA ile görüştüm bir sürü işlemler söyledi defalarca bağlanıp denedim.

Intel'in grafiği bir yere kadar yetiyor, kasmalar o yüzden Görev Yöneticisi'nden bakarsan işlemci GPU %100 gözükür.
Arkadaşlar Metin2 laglı oyun zaten demişler öyle bir şey yok sağlam sistemde tek Client'te çok güzel oynanıyor, bazı gerçekten laglı PvP serverlar var onları ayrı tutuyorum.

10-20 çar bot açanlar kasa ile açıyor laptop ile açan görmedim daha.

Emin değilim fakat ilk 2 çekirdek işlemcinin GPU'suyla alakalı olduğunu düşünüyorum, normal ekran kartı kullanan oyunlarda da böyle mi?
RDR2 test ettim tüm çekirdekler 4.5GHz sorun yok.
Şimdi Metin2 de hepsi aynı hızda çalışıyor 4.5GHz sadece bir tane açık durumda.FPS neden hala 60 larda onu anlamadım ?

Bu arada RDR2 de 2K Ultra ayarlar DLSS kalite modunda 45-55 FPS normal bir sonuç mu benim sistemime göre ?

Dosya Ekleri

• 0314_014649.jpg
    0314_014649.jpg
    284 KB · Görüntüleme: 27
RDR2 test ettim tüm çekirdekler 4.5GHz sorun yok.
Şimdi Metin2'de hepsi aynı hızda çalışıyor 4.5GHz sadece bir tane açık durumda. FPS neden hala 60'larda onu anlamadım?

Bu arada RDR2 de 2K Ultra ayarlar DLSS kalite modunda 45-55 FPS normal bir sonuç mu benim sistemime göre?

Metin2 60 FPS'i geçmiyor zaten, bazı PvP serverlar yüksek FPS'lere ulaşıyor diye reklam yaptı ama sadece Metin2'nin içindeki sayaçta öyle gözüküyor Afterburner ve diğer FPS gösteren programlar ile baktığında 60'ta kalıyor.

RDR değerleri 2K'ya göre normal monitörünüz mü var neden 2K?

Metin2 60 FPS'i geçmiyor zaten, bazı PvP serverlar yüksek FPS'lere ulaşıyor diye reklam yaptı ama sadece Metin2'nin içindeki sayaçta öyle gözüküyor Afterburner ve diğer FPS gösteren programlar ile baktığında 60'ta kalıyor.

RDR değerleri 2K'ya göre normal monitörünüz mü var neden 2K?
Laptop QHD o yüzden hem 2K hem FHD test ettim.Ancak ikisi arasında 5 FPS falan fark oldu bu da biraz saçma geldi.FHD'ye alınca daha fazla artması gerekirdi bence.

Laptop QHD o yüzden hem 2K hem FHD test ettim.Ancak ikisi arasında 5 FPS falan fark oldu bu da biraz saçma geldi.FHD'ye alınca daha fazla artması gerekirdi bence.
Anladım. Dediğim gibi bir çözüm yok fakat arkada bot açacaksan önerim olsun metin2'nin sekmelerini sağ üstteki çarpının solundaki küçültme simgesinden küçült o zaman ekran kartını kullanmıyor fakat belli aralıklarda bakmazsan ekran kararır, arkadaş ekle eğer bot atarsa oradan görürsün, o zaman ana çarın çok daha az kasar.
Ben bu şekilde 4210m işlemci ile TR'de 5 çarla jotun görevlerini ve jotun yapıyordum.

Anladım. Dediğim gibi bir çözüm yok fakat arkada bot açacaksan önerim olsun metin2'nin sekmelerini sağ üstteki çarpının solundaki küçültme simgesinden küçült o zaman ekran kartını kullanmıyor fakat belli aralıklarda bakmazsan ekran kararır, arkadaş ekle eğer bot atarsa oradan görürsün, o zaman ana çarın çok daha az kasar.
Ben bu şekilde 4210m işlemci ile TR'de 5 çarla jotun görevlerini ve jotun yapıyordum.
Kafayı yedi pc :D

C23 testi yaptım Multiscore de 8k aldı.Bu işlemci 11-12k alması gerekiyor :D
3DMark testi yaptım 7.5k aldı.Ortalaması 9-10k falandı.

Kesin bilmeden bi ayarı bozdum

Geri
Yukarı