i7 12. nesil, RTX 4060 Ti 16 GB sistem nasıldır?

Bütçe
25.000-30.000

Hedefsensin

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba herkese,
İlk paylaşımım olacak, o yüzden eksik bir şey söylersem kusura bakmayın. Elimdeki HP Victus 16D bilgisayarımı satıp masaüstü bilgisayar almak istiyorum. İyi kalitede oyun oynayıp yayın yapmak istiyorum. i7 serisi yayın için iyiymiş. 12. nesil uygun olur diye düşündüm. 4060 Ti 16 GB'de VRAM bol olduğu için almayı düşündüm. Fiyatı da 4070/80/90'a göre daha uygun. AMD'de bazı sorunlar olduğunu duyduğum için en kaliteli olanı alayım dedim. Sistem önerileriniz nelerdir? Bütçem 25-30 bin civarı. Bu bütçeye bu sistem toplanır mı onu da bilmiyorum :/ Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu daha mı iyidir? AMD'den kaçınmaya çalışıyorum. Ayrıca 4070'de sadece 12GB Vram var. 16 daha mantıklı bence. Aralarındaki performans farkı çok yoktur diye düşünüyorum.

Bu daha mı iyidir? AMD'den kaçınmaya çalışıyorum. Ayrıca 4070'de sadece 12 GB VRAM var. 16 daha mantıklı bence. Aralarındaki performans farkı çok yoktur diye düşünüyorum.

DDR5 daha iyi olur + FPS farkı var 4070 ile 4060 Ti arasında ama bir yandan VRAM farkıda var karar sizin.

Bu daha mı iyidir? AMD'den kaçınmaya çalışıyorum. Ayrıca 4070'de sadece 12 GB VRAM var. 16 daha mantıklı bence. Aralarındaki performans farkı çok yoktur diye düşünüyorum.

4060 Ti gücü az. Her şey VRAM değil. 4070 çok daha üstün. 12 GB VRAM zaten QHD için de, FHD için de yeter. Ne yani UHD mi kullanacaksınız?

4060 Ti gücü az. Her şey VRAM değil. 4070 çok daha üstün. 12 GB VRAM zaten QHD için de, FHD için de yeter. Ne yani UHD mi kullanacaksınız?

12 VRAM QHD için o kadar uzun vadeli değil Max 2 yıl ve yeni oyunlar biliyorsun çok VRAM kullanıyor 4070 evet FPS olarak üstün ama ileride VRAM yetersizliliği çıkarabilir.

2k monitör almayı düşünüyorum. İzlediğim bir videoda Last of Us'da her ayar Ultradayken zaten 8Gb ram'i geçiyordu. artı olarak 2k'da oynarsam zaten 12GB Vram kısa süreye dolacak.

2K monitör almayı düşünüyorum. İzlediğim bir videoda Last of Us'da her ayar ultradayken zaten 8 GB RAM'i geçiyordu. Artı olarak 2K'da oynarsam zaten 12 GB VRAM kısa süreye dolacak.

Tamam kardeşim, sen 4060 Ti 16 GB al. QHD ile bakalım nasıl performans alacaksın.

Tamam kardeşim, sen 4060 Ti 16 GB al. QHD ile bakalım nasıl performans alacaksın.
Aklımdakileri ve bildiklerimi söylüyorum sadece 4060ti 2k'da performans vermeyecekse başka bir şey düşünürüm zaten. İyi performans verip veremeyeceğini de bilmiyorum, öneri için konu açtım ya hani :)
Şu anlık 4070 de yeter ama uzun sürede 4060 Ti 16 GB seni daha uzun süre götürür.
Mesela 4060ti veya 4070 aldım diyelim, beğenmezsem belki ileride değiştiririm diye düşünüyorum. Anakarta uyumlu bir şey bakarım belki.

Geri
Yukarı