Çözüldü i7 12650H laptop 90 derecelere kadar çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BeratDGN

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
1TB
Ekran kartı
RTX 4060
İşlemci
İntel i7 12650h
Merhaba,

İşlemcim oyun oynarken çok ısınıyor ve 90 derecelere kadar çıkıyor, ekran kartım ise normal değerlerde 70-80 derece aralığında. İşlemcim: Intel i7 12650H ekran kartım: RTX 4060 bilgisayarım: MSI katana 17 B12VFK-082xtr laptop işletim sistemim: Windows 10. MSI Center'dan cooler booster teknolojisini kullandığımda sıcaklık düşüyor fakat aşırı yüksek ayarda çalışmış oluyor fanlar ve çok ses çıkarıyor, bu değerleri ise otomatik moddaki fandan alıyorum. Hızı vs. görselden görebilirsiniz. Bu sıcaklığı nasıl düşürebilirim? Çözümü var mıdır? Güç planım dengeli, MSI Center pil ömrü açısındanda dengeli modda.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    85,3 KB · Görüntüleme: 46
Çözüm
FiveM oynuyorum, işlemciyi kıllanıyor %60 falan. 12.nesillerde daha ısınma var herhalde ama çözüm lazım.

Sıvı metal uygulanabilir ama riskli işlem. Harici soğutucu zaten kullanıyorsunuz. Dereceler de absürt değil. Belki iyi bir macun ile birkaç derece daha düşer o kadar.
80-90 derece arası normal mi? Cooler booster açık.
bence normal hocam. tabi oynadığınız oyuna da bağlı ama çok absürt bir sıcaklık durumu yok. i7 12700h kullanan laptop'umda da benzer değerler alıyorum. Witcherda anlık 92-93 de gördüğü oldu.

FiveM oynuyorum, işlemciyi kıllanıyor %60 falan. 12.nesillerde daha ısınma var herhalde ama çözüm lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sıvı metal uygulanabilir ama riskli işlem. Harici soğutucu zaten kullanıyorsunuz. Dereceler de absürt değil. Belki iyi bir macun ile birkaç derece daha düşer o kadar.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı