i7-12700F oyunda 100 dereceyi görüyor

arcturussa

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar i7-12700F islemcime Corsair H100i Elite Capellix modelini aldim. Bugün sakin sakin FiveM oynuyordum fakat islemci sicakligima baktigimda o sakinlik kendini saskinliga birakti. Normalde bu kadar isinmiyordu bilgisayarim fakat ne olduysa yeni bir SSD aldiktan sonra bilgisayarim cayir cayir olmaya basladi. Ama sorunun SSD ile oldugunu düsünmüyorum.

1686171828690.png

Sicaklik degerleri oyundayken böyle ne yapmam lazim?

Fan yerinden biraz çıkmış olabilir montaj sırasında.

Bende de aynı sorun var DeepCool LT720 kullanıyorum termal macun üzerindekini kullandım. İşlemci CPU-Z stres testine başlar başlamaz 70 derece ardından hızla 80 ve 100 dereceye doğru tırmanıyor. Ama test biter bitmez 35 derece gözüküyor... Garip gerçekten. Neyse artık aldık bir kere. :) bununla birlikte ilk başta kilitlenme sorunu vardı BIOS sürücüsünü güncelledim ardından hem test sonucları 14800'den 15100'e çıktı ve şimdilik kilitlenme yaşamadım. Sistem toplayacak arkadaşlara acil değilse beklemelerini tavsiye ederim. Intel'in 2024 yeni nesil metor serisini bekleyebilirler veya AMD'ye bakabilirler çünkü bu Intel'in 1700 soketinin kullanıldığı son CPU olabilir büyük ihtimal bence. Saygılarımlaa. Çağrı.

Yeni konular

Geri
Yukarı