i7 12700F ve RTX 4060 Ti iyi bir seçim mi?

Hocam bazı işlemcin çok iyi iken kasan berbat, ekran kartı giriş seviye ve kötü bir model, PSU desen bomba gibi. Olmamış.

O paraya 4070 Super, Ti bile alınırdı hocam. Geçmiş olsun İade imkanın var mı?

Yok kralda ben bunu niye iade edeyim? Ventus diye iade mi edeyim? 4070 Super'li sistemi bende gördüm 50k bandında ama o fiyat monitör kulaklık klavye hariç bir fiyat oluyordu artı olarak öyle sistemlere konulan Ryzen 5 7500F işlemcisi ile %50 darboğaz almak paranızı daha çöp ediyor siz her şeyi ekran kartı algılyorsunuz. 4070 Super almış olurdum evet ama bana maksimum 3060 Ti katkısı sağlayacaktı be bir de bonba gibi ısınan bir işlemci bırakacaktı

Darboğaz sitelerinden hesaplama yapmaman gerektiğini bilmeyecek kadar bilmiyorsun.
Sen benim o sitelere bakmayacak kadar bilgim olduğunu bilmiyorsun

Yok kralda ben bunu niye iade edeyim? Ventus diye iade mi edeyim? 4070 Super'li sistemi bende gördüm 50k bandında ama o fiyat monitör kulaklık klavye hariç bir fiyat oluyordu artı olarak öyle sistemlere konulan Ryzen 5 7500F işlemcisi ile %50 darboğaz almak paranızı daha çöp ediyor siz her şeyi ekran kartı algılyorsunuz. 4070 Super almış olurdum evet ama bana maksimum 3060 Ti katkısı sağlayacaktı be bir de bonba gibi ısınan bir işlemci bırakacaktı

Darboğaz falan yapmaz o işlemci ile o ekran kartı. Saçma sapan konuşma. Kazıklandın işte. Kabul et.

Darboğaz falan yapmaz o işlemci ile o ekran kartı. Saçma sapan konuşma. Kazıklandın işte. Kabul et.

Kral göz var niazm var lütfen kazıklandığım nokta sadece Ventus almak. Yani video renderı alan. 3D Modelli proje çizen biri olarak i7 sadece ekran kartımı beslemek için alınmadı oyun oynamanın yanında i7 seçmemin amacının Ryzen 5 7500F e göre oyun dahil tüm işkemlerde çok yüksek performans vermesi ve aynı zamanda ekran kartımı iyi beslemesi

Kral göz var niazm var lütfen kazıklandığım nokta sadece Ventus almak. Yani video renderı alan. 3D Modelli proje çizen biri olarak i7 sadece ekran kartımı beslemek için alınmadı.
Bu sistem 30 bin liraya alınıyor hani. SSD kötü. Kasa kötü. Sıvı soğutma da kötü.

O sitelerden baktın ve doğru sonucu aldın diyelim. O siteler bile yüzde 20 darboğaz sonucu anca veriyor. Yüzde 50'yi nereden buldun? Yoksa 4070 Super bir sistemi 1080p oynayacakmış gibi mi hesapladın ne yaptın? Ne dersen de anlamadığın ortaya çıkacak. Çıkmaza girdin. İki ucu çamurlu değnek. Neresinden tutacaksın? @SadeceYiğit hocamın attığı sistemi alınca geriye 7 bin lira kalıyor. Biner liradan klavey fare alsan geri kalan 5 bin lira ile o monitörden alırsın zaten. Üzerine de bin liran artardı. Bin lira + 4070 super kazanmış olurdun işte. Neyini anlamıyorsun. İşlemci diyelim ki darboğaz yapıyor. Bir süre sonra değiştirirdin. Veya biz sana senin aldığın sistemin ''darboğaz yapmayanını'' 4060 ti versiyonunu da buluruz çok daha alt fiyatlara. Merak etme. Yeter ki hatanı kabullen. Buraya konu açıp da sonra paranın boşa gittiğini görünce milleti yalanlama.

O sitelerden baktın ve doğru sonucu aldın diyelim. O siteler bile yüzde 20 darboğaz sonucu anca veriyor. Yüzde 50'yi nereden buldun? Yoksa 4070 Super bir sistemi 1080p oynayacakmış gibi mi hesapladın ne yaptın? Ne dersen de anlamadığın ortaya çıkacak. Çıkmaza girdin. İki ucu çamurlu değnek. Neresinden tutacaksın? @SadeceYiğit hocamın attığı sistemi alınca geriye 7 bin lira kalıyor. Biner liradan klavey fare alsan geri kalan 5 bin lira ile o monitörden alırsın zaten. Üzerine de bin liran artardı. Bin lira + 4070 Super kazanmış olurdun işte. Neyini anlamıyorsun. İşlemci diyelim ki darboğaz yapıyor. Bir süre sonra değiştirirdin. Veya biz sana senin aldığın sistemin "darboğaz yapmayanını" 4060 Ti versiyonunu da buluruz çok daha alt fiyatlara. Merak etme. Yeter ki hatanı kabullen. Buraya konu açıp da sonra paranın boşa gittiğini görünce milleti yalanlama.

Bak bu uzun mesajın hatrına baştan yazacağım. Öncelikle ben sadece oyun oynamıyorum benim yaptığım birçok render gibi aydıca işlemci yükü beren bir sürü işlem bar. Ve bu işlemler doğrultusunda çok araştırma yaptım ve Ryzen 5 7500F işlemcsinin yeterli olmadığını gördüm. Ayrı yeten aldığım klavye ve kulaklık indirimde olmasaydı tek başlarına 7K eden eklentiler monitörde 7K oldupunu düşürsek pek de mantıklı değil. Neyse konuya döneceğim ben anlamadığım konu aslında uyu muydu ben ekran kartı konusunda oaradan kısıp sadece işlemci odaklı alım yapınca Ventus hatasına düştüm kabul ediyorum ama bu yapacağım işlerde AMD Ryzen'in yetersiz kalacağını değiştirmiyor hocam. Aynı zamanda şu anki haliyle kartımds yüksek verim sağladım 4070 AMD Ryzen sistemini kursam hem işlerimi düzgün yapamaz hem de 4070imi yeterli kullanamzdım. Fakat yanıldığımı düşünüyorsanız benchmark sonuöladı sonuçkadı oaylaşırsanızda mutlu olurum

Sistem işini çok anlamıyor olsam da RTX 4070 Super gibi bir ekran kartına AMD Ryzen 5 7500F takip %50 fazla darboğaz alıp elran kartını 3060 Ti seviyelerine düşürüp üstüne 500GB ve okuna hızları da ortakamanın çok altında SSD takmayacak kadar biliyorum.

Teşekkürler bu mesajınla sistem işinden çok anlamadığını değil, hiç anlamadığını göstermiş oldun.

Yav yazdım yazdım sildim. Sonra tekrar yazdım ama permada yemek istemiyorum. Adam tr halkı özeti gibi, doğruyu kabullenemiyor.

Bak bu uzun mesajın hatrına baştan yazacağım. Öncelikle ben sadece oyun oynamıyorum benim yaptığım birçok render gibi aydıca işlemci yükü beren bir sürü işlem bar. Ve bu işlemler doğrultusunda çok araştırma yaptım ve Ryzen 5 7500F işlemcsinin yeterli olmadığını gördüm. Ayrı yeten aldığım klavye ve kulaklık indirimde olmasaydı tek başlarına 7K eden eklentiler monitörde 7K oldupunu düşürsek pek de mantıklı değil. Neyse konuya döneceğim ben anlamadığım konu aslında uyu muydu ben ekran kartı konusunda oaradan kısıp sadece işlemci odaklı alım yapınca Ventus hatasına düştüm kabul ediyorum ama bu yapacağım işlerde AMD Ryzen'in yetersiz kalacağını değiştirmiyor hocam. Aynı zamanda şu anki haliyle kartımds yüksek verim sağladım 4070 AMD Ryzen sistemini kursam hem işlerimi düzgün yapamaz hem de 4070IMI yeterli kullanamzdım. Fakat yanıldığımı düşünüyorsanız benchmark sonuöladı sonuçkadı oaylaşırsanızda mutlu olurum

A0 Türkçe ile sistem anlatımı. 7500F ve 4070 ikilisi ile yapamayacağın hiçbir profesyonel iş yok senin, ne darboğazından bahsediyorsun çok merak ediyorum. Tamam diğer ekipmanlar eklenince bütçeyi aşıyor sanırsam ona okeyim fakat bir konu açaydın şurada bu sisteme böyle bir para vermek zorunda kalmazdın. İtopya çalışanları bu sistemi görünce ne kadar gülmüştür acaba merak ediyorum. @SadeceYiğit

Yav yazdım yazdım sildim. Sonra tekrar yazdım ama permada yemek istemiyorum. Adam tr halkı özeti gibi, doğruyu kabullenemiyor.

Yazdığı her mesaj falso konu sahibinin. Haydi ekran kartıyla işin olmasın git render odaklı PC diz. 51K bütçede (en kral monitörle kulaklığa 11K ver 40K kalsın) alınacak işlemci 2021 yılından kalma 12700K mıdır?

Bir de Ryzen fazla ısınıyor deyip Intel işlemcinin yanına 240mm sıvı soğutma çekmek. Benim bildiğim ısınan işlemcilere böyle soğutucular alınır.

Geri
Yukarı