i7 12700H 3050 Ti vs i5 13500H RTX 4050

Bütçe
25000
Hocam RTX4050 olan cihazın i7 işlemcili sürümünü kullanıyorum. Cihazda sadece 1 hafıza slotu var. Ramler DDR4 (bir arkadaş DDR5 desteklemediğini söyledi, araştırmak lazım). Kendi baktığım kadarıyla MUX bulunmuyor. (Doğruluğunun teyit edilmesi lazım, ben harici monitör kullandığım için beni etkilemiyor)

Performans konusunda gözünüz arkada kalmasın. Sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

Cevaplarınız için teşekkürler. 😊

Hocam RTX4050 olan cihazın i7 işlemcili sürümünü kullanıyorum. Cihazda sadece 1 hafıza slotu var. Ramler DDR4 (bir arkadaş DDR5 desteklemediğini söyledi, araştırmak lazım). Kendi baktığım kadarıyla MUX bulunmuyor. (Doğruluğunun teyit edilmesi lazım, ben harici monitör kullandığım için beni etkilemiyor)

Performans konusunda gözünüz arkada kalmasın. Sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.
Hocam sadece ddr4 ram çok fark yaratıyor mu? ddr5 e göre çok fark olmadığını düşünüyorum ben ama siz ne diyorsunuz?

Hocam sadece ddr4 ram çok fark yaratıyor mu? ddr5 e göre çok fark olmadığını düşünüyorum ben ama siz ne diyorsunuz?
Yani ben çok fazla bir fark olacağını düşünmüyorum ama laptop ekranından oynarken AC Odyssey'de şehir içerisinde takılmalar görmüştüm. Sebebini DDR4 ramlere yormuştum ama mux olmamasından da kaynaklanıyor olabilir. Akşam evde harici monitör ve kendi ekranından açıp bir karşılaştırabilirim, daha net fikir verir. Oyunu Ultra'da oynadığımı da belirtmem lazım, sanmam ama işlemci de yoruluyor olabilir. Takip etmek için bir programım yok o yüzden afterburner gibi bir program kurup bakabilirim isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı