i7 12700H boşta 90 derece oluyor

Emirhan 35

Picopat
Daha fazla  
RAM
8 GB 3200 MHz
Acer Nitro AN515-58 model laptop kullanıcısıyım. Bilgisayarım i7 12700H model işlemciye sahip. İşlemcim FIFA oynarken Assassin's Creed veya Sniper Elite 5 oynarken işlemci sıcaklığı 100 derecelerde geziyor. Sistemi boşta NitroSense üzerinden kontrol ettiğimde boşta bile 85 90 dereceleri görüyor CPU kullanımı yüzde 1 2 olmasına rağmen. Bilgisayarımın RAM'i 8 GB yetersiz bundan dolayı olabilir mi CPU ısınması bundan dolayı değilse neden böyle yapıyor ve ne yapmalıyım.

Acer Nitro AN515-58 model laptop kullanıcısıyım. Bilgisayarım i7 12700H model işlemciye sahip. İşlemcim FIFA oynarken Assassin's Creed veya Sniper Elite 5 oynarken işlemci sıcaklığı 100 derecelerde geziyor. Sistemi boşta NitroSense üzerinden kontrol ettiğimde boşta bile 85 90 dereceleri görüyor CPU kullanımı yüzde 1 2 olmasına rağmen. Bilgisayarımın RAM'i 8 GB yetersiz bundan dolayı olabilir mi CPU ısınması bundan dolayı değilse neden böyle yapıyor ve ne yapmalıyım.
Laptopu yeni mi aldınız hocam?

Laptopu hava akışını arttıracak şekilde soğutucu gibi bir şeyler soğutabilirsiniz ama boşta 90 derece olması normal degil, termal macun yenilemen gerekiyor.

Termal macun yenilemesi ve fan temizliği yap. Eğer sorun hala devam ediyorsa RPM hızı yüksek bir laptop soğutucu al. Boşta 90 derece olması evde C4 bulundurmak gibi birşey.

Dosya Ekleri

• IMG_20230827_191846.jpg
    IMG_20230827_191846.jpg
    216,5 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20230827_191728.jpg
    IMG_20230827_191728.jpg
    280,4 KB · Görüntüleme: 14
Sıvı metal elektrik iletiyor o yüzden yakındaki devrelerin üstünü uygun bantla üzerlerini kapatman daha iyi olur, yani sıvı metal termal macunlardanda sürebilirsin video izleyip öğrenip. Maşallahın varmış :D

Sıvı metal elektrik iletiyor o yüzden yakındaki devrelerin üstünü uygun bantla üzerlerini kapatman daha iyi olur, yani sıvı metal termal macunlardanda sürebilirsin video izleyip öğrenip. Maşallahın varmış :D

Az önce bilgisayarın içini açtım 6 aylık bir kullanıma göre thermal macun fazlasıyla dağılmış neredeyse üzerinde hiç yoktu idare olarak ucuz bir thermal macun vardı elimde biraz onunla ekleme yaptım daha sonrasında sıvı metale geçiş yapacağım nasipse. Şunu da öğrendim RAM darboğaz yaptığında işlemciden kullanıyormuş benim RAM'im inanılmaz yetersiz bu sisteme göre onu da en kısa zamanda yükseltmeliyim. Bu dediklerimi yaptıktan sonra tekrardan bir geribildirim yayınlayacağım herkese teşekkür ederim 🙃

Yeni konular

Geri
Yukarı