i7 12700H FreeDOS PC'ye Windows 11 vs Windows 10

AnılBey9

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
512 SSD
Ekran kartı
RTX 3050 Ti
İşlemci
i7 12700H
Merhaba ,yeni bilgisayar aldım. Bilgisayarın özelliklerini yazdım. Sorum şu:
Windows 11 Home kurmalı mıyım? Bazı yerlerde PC'yi yorduğu söyleniyor. Cidden bir performans kaybı yaşanır mı?
Windows 10'u düşünüyorum.
Kısaca artı ve eksilerine bakıldığında hangi işletim sistemi sürümünü kullanmalıyım. Cevaplar için şimdiden teşekkürler :)

12. nesil işlemciler ile Windows 11 daha iyi performans veriyor çünkü 12.nesil ve şu anda 13. nesil Intel modellerde de bulunan bir yapı var; performans ve verimlilik çekirdekleri. Windows 11 bu yapıyı güzel destekliyor ve eğer Windows 10 kullanırsanız işlemciden tam verim alamıyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba ,yeni bilgisayar aldım. Bilgisayarın özelliklerini yazdım. Sorum şu:
Windows 11 Home kurmalı mıyım? Bazı yerlerde PC'yi yorduğu söyleniyor. Cidden bir performans kaybı yaşanır mı?
Windows 10'u düşünüyorum.
Kısaca artı ve eksilerine bakıldığında hangi işletim sistemi sürümünü kullanmalıyım. Cevaplar için şimdiden teşekkürler :)
Hocam güncel olmak iyidir. Şimdi olmasa bile 1-1.5 sene sonra Windows 11'e geçiş yapmak durumunda kalacaksınız.

12. nesil işlemciler ile Windows 11 daha iyi performans veriyor çünkü 12.nesil ve şu anda 13. nesil Intel modellerde de bulunan bir yapı var; performans ve verimlilik çekirdekleri. Windows 11 bu yapıyı güzel destekliyor ve eğer Windows 10 kullanırsanız işlemciden tam verim alamıyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Peki ben dizüstü aldım FreeDOS şeklinde kurulum için internette nereden alabilirim? Link atma şansınız var mı? 😊

Peki ben dizüstü aldım FreeDOS şeklinde kurulum için internette nereden alabilirim? Link atma şansınız var mı? 😊

Bu videoda talimatlar mevcut. Rufus ile atılan ISO'yu yazdırabilir.

Bu videoda talimatlar mevcut. Rufus ile atılan ISO'yu yazdırabilir.

USB disk fiyatları 3500 falan, fiyatları doğru mu?

USB disk fiyatları 3500 falan, fiyatları doğru mu?

Hangi modele bakıyorsunuz? 16 GB bir USB bellek iş görür, onlar 60-70 TL'ye bulunur herhalde. 3500TL'ye taşınabilir SSD veya normal SSD falan mı bakıyorsunuz?

Geri
Yukarı