Windows 10 vs Windows 11

Neye dayanarak? Windows 11 kullanıyorum (22H2) ve şu ana kadar hiç bir sorun ile karşılaşmadım (ilerleyen dönemlerde bu belli olmaz).
Zaten 1, 2 kişinin yorumunu görüp hemen önyargı ile yaklaşmamak lazım ilk zamanlarında evet bugluydu ama OS çıkalı 1 yıl oldu ve düzeltildi. Programların imleçleri falan filan çok güzel ve çok güncel.

Neye dayanarak? Windows 11 kullanıyorum (22H2) ve şu ana kadar hiç bir sorun ile karşılaşmadım (ilerleyen dönemlerde bu belli olmaz).
Ben karşılaştım.
Sistemin Ryzen 3 5300U'dur ve Intel M2 SSD vardır. Markasını bilmiyorum ama Windows 10'da 2.5-4 saniye arasında açılıyor, saniye de 500 MB dosya aktarımı yapıyor falan işte hızlı yani.

İlk önce boştayken 2.5 GB kaynak kullanımı vardır bu çok kötüdür.
Ayrıca kullanmadığım o kadar çok gereksiz hizmet açık halde ki; CPU, RAM, Disk ve İnternet kaynakları ha bire sömürülüyor. Ayrıca bu Microsoft hesabımı kaldırdığım halde böyledir. Arka planda senkro

Bu da işlemlerin geç tepki vermesine, oyunlarda daha az FPS ve sürekli FPS düşmesine, ping sürelerinin artmasına neden oluyor.

Animasyonlar aşırı kasıyor.

Ayrıca Wifi çalışmıyor. Ethernet kullanmak zorunda kaldım. Ağları görüyor ama bağlanmıyor.

Tasarım olarak da kişisel görüşüm, hiç beğenmedim. Özellikle tam ekran başlatın gitmesi çok üzücü oldu zaten. Geriye düzenlenmeden yoksun saçma bir başlat menüsü.

Ayrıca sağ tık menüsü ögeleri gereksizce bölünmüş.

Ben karşılaştım.
Sistemin Ryzen 3 5300U'dur ve M2 SSD vardır.

İlk önce boştayken 2.5 GB kaynak kullanımı vardır bu çok kötüdür.
Ayrıca kullanmadığım o kadar çok gereksiz hizmet açık halde ki; CPU, RAM, Disk ve İnternet kaynakları ha bire sömürülüyor.

Bu da işlemlerin geç tepki vermesine, oyunlarda daha az FPS ve sürekli FPS düşmesine, ping sürelerinin artmasına neden oluyor.

Animasyonlar aşırı kasıyor.

Ayrıca Wifi çalışmıyor. Ethernet kullanmak zorunda kaldım. Ağları görüyor ama bağlanmıyor.

Tasarım olarak da kişisel görüşüm, hiç beğenmedim. Özellik tam ekran başlatın gitmesi çok üzücü oldu zaten. Geriye düzenlenmeden yoksun saçma bir başlat menüsü.

Ayrıca sağ tık menüsü ögeleri gereksizce bölünmüş.
Peki hocam siz orjinal lisans mı aldınız yoksa retail veya oem mi?

Geri
Yukarı