i7 12700H RTX 3060 Laptop Valorant'ta 92 Derece

hazarr_ceng

Centipat
Daha fazla  
RAM
32GB
Ekran kartı
RTX3060 6GB
İşlemci
Intel i7 12700H
Merhaba arkadaşlar, belirttiğim sistem özelliklerine sahip bir laptopum var. Valorant'ta başlarda Ultra ayarlarda 80 derece sıcaklığı alırken şimdi ise 90-92 dereceleri görmeye başladım. Oyuna güncelleme vs. gelmedi ancak niye böyle olmaya başladı anlamadım. Macun değişimi vs derseniz ise laptop daha 3 haftalık,
Böyle bir şey yaşamam normal mi? Ne gibi tavsiyeler verirsiniz teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, belirttiğim sistem özelliklerine sahip bir laptopum var. Valorant'ta başlarda Ultra ayarlarda 80 derece sıcaklığı alırken şimdi ise 90-92 dereceleri görmeye başladım. Oyuna güncelleme vs. gelmedi ancak niye böyle olmaya başladı anlamadım. Macun değişimi vs derseniz ise laptop daha 3 haftalık,
Böyle şeyler normal değil, daha yeni laptop zaten direk aldığınız yerle iletişime geçin/servise ulaşın. Laptopun marka modeli neydi bu arada?

Merhaba arkadaşlar belirttiğim sistem özelliklerine sahip bir laptopum var. Valorant'ta başlarda ultra ayarlarda 80 derece sıcaklığı alırken şimdi ise 90-92 dereceleri görmeye başladım. Oyuna güncelleme vs. gelmedi ancak niye böyle olmaya başladı anlamadım. Macun değişimi vs derseniz ise laptop daha 3 haftalık ,
böyle bir şey yaşamam normal mi ? Ne gibi tavsiyeler verirsiniz teşekkür ederim.

Marka model? GPU kaç derecede?
HP Victus 16 d1004nt , GPU 80 derece bandını geçmiyor.

Valorant çoğunlukla işlemciye yük bindiren bir oyun, 92 derece de anormal bir sıcaklık değil mobil işlemciye göre. Diğer oyunlarda değerleriniz nasıl?

Throttling yapmıyorsa çokta önemli değil. HWinfo gibi bir program ile tek tek çekirdeklere bakın 92'yi geçen var mı diye. Varsa muhtemelen yapıyordur. Geçici çözüm olarak turbo boostu kapatabilirsin. İşlemci odaklı bir oyun değilse ve optimizasyonu düzgünse 5-10FPS kayıp olur ancak.

Oyuncu laptopu için 92 derece anormal dostum. Benim 6 yıllık iş bilgisayarı valorantta 90-92 derece oluyor zaten.
Ben de laptop ile oyun oynuyorum ve 90 derecelere epey alıştım. Zaten işlemci için tehlikeli sıcaklıklara girildiğinde otomatik frekans düşüyor ve sıcaklık dengeleniyor. Eğer performansta değişim yoksa 80 derece ile 90 derece arası fark yok.

Not: i7 12700H 100 dereceye kadar çalışabiliyor.

Ben de laptop ile oyun oynuyorum ve 90 derecelere epey alıştım. Zaten işlemci için tehlikeli sıcaklıklara girildiğinde otomatik frekans düşüyor ve sıcaklık dengeleniyor. Eğer performansta değişim yoksa 80 derece ile 90 derece arası fark yok.

Not: i7 12700H 100 dereceye kadar çalışabiliyor.

100 dereceye kadar çalışabilmesi hiçbir şey değiştirmez dostum. Kasa kullananlar enayi mi 70-80 dereceden 50-60 a düşürebilmek için sıvı soğutma kullanıyor. 92 derecenin anormal olduğu ortada, servise başvurmalı.

Geri
Yukarı