i7 12700K için MSI Z790 Tomahawk alınmalı mı?

70K Civarı lakin mönitör klavye vb şeyler dahil
O bütçe de ölü sokete yatırım yapmak yerine bu tip bir hazır sistem almak daha mantıklı olabilir.

Oyun için mi topluyorsun? Hazır sistem düşünür müsün? İntel şart mı?
Geç gördüm sorunun devamını. Oyun ve render, AMD düşünmüyorum

O bütçe de ölü sokete yatırım yapmak yerine bu tip bir hazır sistem almak daha mantıklı olabilir.

Hazır sistemlerde anakart giriş seviyesi oluyor genelde o yüzden pek sıcak bakmıyorum. Tüm parçaları kendim seçmek istiyorum

Niye 12700K? Soket ölü, işlemci desen bir esprisi yok, 13 veya 14. nesil alayım desen cayır cayır yanıyorlar.
Şuan ve biraz ilerisi için beni götürür ve pek sıkıntı çıkarmaz bana diye düşünüyorum çünkü

Son düzenleme:

Hazır sistemlerde anakart giriş seviyesi oluyor genelde o yüzden pek sıcak bakmıyorum. Tüm parçaları kendim seçmek istiyorum

Şuan ve biraz ilerisi için de beni götürür ve pek sıkıntı çıkarmaz bana diye düşünüyorum çünkü

Dostum kusura bakma ama hiçbir mantığı yok. Niye üzerinden 2 yıl geçmiş ve soketi ölmüş bir işlemciye ve anakartına bu parayı vereceksin ki? 7K’ya B650 anakart al kalan paraya da 7800X3D al 12700K’nın hayal bile edemeyeceği performansı alırsın üstelik daha az güç tüketerek.

Dostum kusura bakma ama hiçbir mantığı yok. Niye üzerinden 2 yıl geçmiş ve soketi ölmüş bir işlemciye ve anakartına bu parayı vereceksin ki? 7K’ya B650 anakart al kalan paraya da 7800X3D al 12700K’nın hayal bile edemeyeceği performansı alırsın üstelik daha az güç tüketerek.
Öyle düşünmüyorum. sürekli veya sıklıkla upgrade de etmeyeceğimi bildiğim için bana baya makul ve tatmin edici geliyor. Amd oyun performas konusunda 7800x3D ile baya bir ön planda onu biliyorum ama hem oyun hem render konusunda 12700k nın beni tatmin edeceğini düşünüyorum

O konuda haklısın hazır sistemlerde üst düzey olsalar bile, parçalar pek kaliteli olmuyor ve yükseltme seçenekleri çok uçuk oluyor.

Ama 12700 almanın da bir mantığı yok, illa intel alacağım diyorsan 13600k veya 14700k bakabilirsin, ama düz almaktansa Vatan bilgisayarı takip et, %15 indirim oluyor arada o zaman işlemciyi piyasanın altına alabilirsin.

Dediğin anakartı da alabilirsin iş görür.

Ama her türlü hazır sistemlere göre pahalıya gelecektir, diğer parçaları aldıktan sonra bütçen 4070 almaya ancak yetecektir. Benim attığım sistemde 4070 ti super var, arada çok fark var.
7500f'de 12700K nin bir tık gerisinde ama 3 yıl sonra güncel bir işlemciyle upgrade edersen 14900k yı bile sollayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı