i7 12700K için MSI Z790 Tomahawk alınmalı mı?

65K civarı. Daha uyguna bazı parçaları bulabilirsin.

O konuda haklısın hazır sistemlerde üst düzey olsalar bile, parçalar pek kaliteli olmuyor ve yükseltme seçenekleri çok uçuk oluyor.

Ama 12700 almanın da bir mantığı yok, illa intel alacağım diyorsan 13600k veya 14700k bakabilirsin, ama düz almaktansa Vatan bilgisayarı takip et, %15 indirim oluyor arada o zaman işlemciyi piyasanın altına alabilirsin.

Dediğin anakartı da alabilirsin iş görür.

Ama her türlü hazır sistemlere göre pahalıya gelecektir, diğer parçaları aldıktan sonra bütçen 4070 almaya ancak yetecektir. Benim attığım sistemde 4070 ti super var, arada çok fark var.
7500f'de 12700K nin bir tık gerisinde ama 3 yıl sonra güncel bir işlemciyle upgrade edersen 14900k yı bile sollayacaktır.
Aklımda net olarak 12700k var şuan lakin sitemden bütçe arttırabilirsem 13700k ben de düşünüyorum, ya da dediğiniz gibi bir indirim yakalarsam tabii ki ben de 13700k tercih ederim. 3 yıl sonra upgrade etmeye kalkıştığım zaman büyük konuşmak istemiyorum lakin umarım daha iyisini rahatlıkla alabilecek durumda olurum diye düşünüyorum o yüzden aklımda şuan 3 yıl sonra kesin upgrade ederim diye bir düşünce yok o yüzden böyle ilerliyorum

65K civarı. Daha uyguna bazı parçaları bulabilirsin.
Kasa, Psu ve sıvı soğutma düşünebilir lakin ssd kingston KC3000 1tb düşünüyorum hatta 2tb bile olabilir. İşlemci en fazla 13700k olabilir, ekran kartı da en fazla 4070 olabilir bir tık arttırabilirsem zor ama 4070 süper olabilir , yine de teşekkür ederim.

Aklımda net olarak 12700K var şu an lakin sitemden bütçe arttırabilirsem 13700k ben de düşünüyorum, ya da dediğiniz gibi bir indirim yakalarsam tabii ki ben de 13700k tercih ederim. 3 yıl sonra upgrade etmeye kalkıştığım zaman büyük konuşmak istemiyorum lakin umarım daha iyisini rahatlıkla alabilecek durumda olurum diye düşünüyorum o yüzden aklımda şu an 3 yıl sonra kesin upgrade ederim diye bir düşünce yok o yüzden böyle ilerliyorum.
12700K'dan vazgeçin hocam 13600K daha iyi ve daha ucuz bir işlemci.

Geri
Yukarı