i7 12700K oyun oynarken 90 derecede çalışıyor

Neuromeister

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
IT
Merhaba.

Oyun oynarken CPU derecesi 90 dereceye kadar çıkıyor. 80 derece civarında geziyordu, ona da tamam diyordum ama bu kadarı artık fazla gibi geldi.

Kasayı yeni topladım ve soğutucu olarak MSI MPG CoreLiquid K360 v2, kasa olarak da MSI MPG Gungnir 100 kullanıyorum.

Sorun sanırım kasa kaynaklı. Soğutması yeterince iyi değil diye düşünüyorum. Bu konuda bir fikri olan var mıdır? Kasayı değiştirmeyi düşünüyorum ama hangi kasanın soğutması çok sağlamdır emin değilim.

Tavsiye ve düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Neresi normal hocam i5 11400F stok soğutucuda RDR 2 Ultra ayarda 70 dereceyi zor görüyordum ilk aldığımda şu an benim de 70 80'lerde takılıyor orası ayrı soğutucuyu değiştireceğim.

11.nesil ile 12.nesilin stok işlemcilerini karşılaştıracak kadar nasıl gaflete düşebilirsiniz?

11.nesil ile 12.nesilin stok işlemcilerini karşılaştıracak kadar nasıl gaflete düşebilirsiniz?

Siz yazdığınız yazıda nesil belirtmemişsinizki Intel işlemcileri sıcak çalışır demişsiniz 😀 arkadaş sıvı soğutma kullanıyor ve kullandığı sıvı soğutma kaliteli bir soğutma bu derecelerin normal olma imkanı yok.

Siz yazdığınız yazıda nesil belirtmemişsinizki Intel işlemcileri sıcak çalışır demişsiniz 😀 arkadaş sıvı soğutma kullanıyor ve kullandığı sıvı soğutma kaliteli bir soğutma bu derecelerin normal olma imkanı yok.
Nette yaptığım biraz araştırmaya göre sanırım soğutma kasa kaynaklı. Zaten kasanın camı ateş gibi. Camı henüz çıkarmadım ama camı çıkardıktan sonra 10 derece fark yaşayan insanlar olmuş. Size ben de katılıyorum hocam; 3 fanlı bu sıvı soğutma ile 90 dereceye ulaşmasının imkanı gerçekten yok. Bu sıvı soğutmayı ben incelemere bakarak aldım ve overclock yapıp, oyunda ağır yük altında bile 65-75 derece arasında geziyordu. Saçmalık derecesinde kötü bir değer.

Öneri kasanız var mıdır? 3 fanlı sıvı soğutmanın sığabileceği ve soğutmasının sağlam olduğu bir kasa?

Hocam ben senin dediğine katılmıyorum bu arada. 90 derece normal falan değil. Sıvı soğutmanın inceleme videolarında benim kullandığım işlemciyi kullanmışlar genel olarak ve derecesi 65-75 derece arasını geçmiyor. 90 derece gibi saçma bir değeri normal bulmak için akıl tutulması yaşamam gerek...

MSI sıvı soğutmalarda sorunlu ürün çıkabiliyor. Geçen aylarda arkadaşım almıştı, ürün arızalı gelmişti. İade edip Arctic marka almıştı. Forumlarda da konu açan oluyordu bu hususta.

Geri
Yukarı