i7 12700K işlemci aşırı derecede ısınıyor

@berat3636 okuduğumdan anladığım kadarıyla birçok kez çalıştırılmış sistem. Pinlerin macun ile kaplanması tahminen ne gibi bir sonuç doğurmuştur?

Macunun kıvamına ve anakartın korumalarına göre değişir fakat işlemciye dengesiz voltaj gittiği için işlemci yanmış olabilir.
Eğer macunda iletkenlik varsa kısa devre yapıp anakartı yakabilir.
Sonra da bu anakarttan niye duman çıkıyor dersiniz.

Hocam macun işlemci ile fan arasına sürülüyor. İşlemcinin altına değil.

Kim.

@berat3636 okuduğumdan anladığım kadarıyla birçok kez çalıştırılmış sistem. Pinlerin macun ile kaplanması tahminen ne gibi bir sonuç doğurmuştur?

Yeni sürdüm 2 kez açtım elimi sürdüğümde ısınmaya başladı hemen kapattım tekrar ve şu an elimi sürmüyorum temizleyeceğim onu ve bir soğutucu alıp takacağım umarım zarar görmemiştir daha sıfır ya bendeki şansa tüküreyim.

Kim.

Yeni sürdüm 2 kez açtım elimi sürdüğümde ısınmaya başladı hemen kapattım tekrar ve şu an elimi sürmüyorum temizleyeceğim onu ve bir soğutucu alıp takacağım umarım zarar görmemiştir daha sıfır ya bendeki şansa tüküreyim.

Şans mı? Şans ne alaka?
Hiç video izlemeden elinize macun alıp kimseye sormadan iş yapıyorsunuz sonra da şans diyorsunuz.
Sakın kendiniz daha fazla dokunmayın ve temizlemeye çalışmayın.
Bir bilene götürün. Bizlere bu acıyı yaşattınız ya...

Hocam mümkünse dokunmayın. Bu haliyle kucaklayıp bilgisayarcıya götürün.

Hocam mümkünse dokunmayın. Bu haliyle kucaklayıp bilgisayarcıya götürün.

Bir sorun olmadı açtığım gibi kapattım zaten izledim videoda cahillik işte oraya sürülüyor sandım ama benim sorunum bu değil macunu sürmeden önce de işlemci aşırı derecede ısınıyor ve sistem kendini kapatıyordu bunun sebebi nedir?

Kim.

Yanlış anlama ama sen fazla hatalısın bence bu konuda keşke videolara baksaydın.

Bir sorun olmadı açtığım gibi kapattım zaten izledim videoda cahillik işte oraya sürülüyor sandım ama benim sorunum bu değil macunu sürmeden önce de işlemci aşırı derecede ısınıyor ve sistem kendini kapatıyordu bunun sebebi nedir?

Siz yazdıklarımızı okumuyorsunuz.
Soğutucusuz işlemci çalışmaz, çalışmaz, çalışmaz, çalışmaz ve ça-lış-maz.

Çok basit, macun doğru yere sürülmeli ve üzerine fan takılmalı. Fakat sorun bu olsa bile artık ne kadar büyük olduğunu tahmin edemiyorum.

Geri
Yukarı