i7-13650 işlemci kaç GHz hızda çalışır?

mrstorm

Centipat
Daha fazla  
Ben bir ay önce bir laptop aldım.

1712908059883.png

bu benim laptopun işlemcisi.

1712908062811.png

bu da aldığım sitede yazılan özellikler

Sorum şu benim işlemci neden 2.60GHz ve neden o sitede başka yazılıyor.

Ve ben oyun açtığımda.

1712908926897.png

Gördüğünüz gibi 4.31GHz'ye çıkıyor.

bu benim birinci sorum.

İkinci sorum ise orada yazılmış ya 3.60GHz - 4.90GHz bu en az 3.60GHz ve en güçlü 4.90GHz olacak mı demek?

Son düzenleme:
Ben bir ay önce bir laptop aldım.

Eki Görüntüle 2166085

bu benim laptopun işlemcisi.

Eki Görüntüle 2166086

bu da aldığım sitede yazılan özellikler

Sorum şu benim işlemci neden 2.60GHz ve neden o sitede başka yazılıyor. Bu benim birinci sorum.

İkinci sorum ise orada yazılmış ya 3.60GHz - 4.90GHz bu en az 3.60GHz ve en güçlü 4.90GHz olacak mı demek?
Sistem boşta tam hızda çalışmaz yük bindir veya oyuna gir görürsün tam değeri

OC Çarpanı varsayılan fabrika değerlerinde....Çarpan değerlerini yavaş yavaş, voltaj değerini kontrol ederek açarsan 4.90 GHz değerine ulaşırsın ama bu da fazladan sana büyük ısı artışı şeklinde olumsuz dönüşü olur.

En iyisi bunu QuickCPU gibi yazılımla optimum yapmandır.Yada Nihahi Performans yada yüksek performans batarya profillerinden birini seçebilirsin.

Sende Turbo (Optimus) da kapalı....

HX Serisi , yüksek performans IrısXE(R) İntel Tümleşik Ekran kartının GPU'sundan yararlanmakta....

OC çarpanı varsayılan fabrika değerlerinde...çarpan değerlerini yavaş yavaş, voltaj değerini kontrol ederek açarsan 4.90 GHz değerine ulaşırsın ama bu da fazladan sana büyük ısı artışı şeklinde olumsuz dönüşü olur.

En iyisi bunu Quick CPU gibi yazılımla optimum yapmandır. Ya da nihahi performans ya da yüksek performans batarya profillerinden birini seçebilirsin.

Sende Turbo (Optimus) da kapalı...

Hx serisi, yüksek performans Iris Xe(r) Intel tümleşik ekran kartının GPU'sundan yararlanmakta...

Tam anlayamadım.

1712910016476.png

Ben burada Turbo ve standart olarak koydum.

OCCT veya CPU burner denediniz mi?

Hayır onların ne olduğunu bilmiyorum.

Tam anlayamadım.

Eki Görüntüle 2166108

Ben burada Turbo ve standart olarak koydum.

Hayır onların ne olduğunu bilmiyorum.
O zaman sorun yok....Bende Turbo kapalı oldundan onu elle açıyorum oyun öncesi 4.808GHz çıkartıyorum , sıcaklık 35'den 60 dereceye çıkıyor oyunda

Normal'de kendi yaz modum var, işlemci hızını 1,90 GHz sabitliyorum normal kullanımda sıcakıkta 35-38 arasında geziniyor.

O zaman sorun yok...bende Turbo kapalı oldundan onu elle açıyorum oyun öncesi 4.808GHz çıkartıyorum, sıcaklık 35'ten 60 dereceye çıkıyor oyunda.

Normal'de kendi yaz modum var, işlemci hızını 1,90 GHz sabitliyorum normal kullanımda sıcakıkta 35-38 arasında geziniyor.

Yani şimdi benim laptop 4.90GHz'ye çıkabilir mi çünkü bende 2.60GHz yazılmış.

Hocam islemcinizin tek cekirdek en düşük hizi 2.90, tek çekirdek en yüksek hizi 4.90, Çoklu cekirdek en düşük hizi 1.90, en yüksek hizi 3.60'dir.

Yeni konular

Geri
Yukarı