i7 13650HX RTX 4080 vs R9 7845HX RTX 4060

tayfun eker

Hectopat
Makaleler
1
Önemini çok anlamıyorum. 24MB ön bellekli i7 13650HX RTX 4080 mi? Yoksa 64MB ön bellekli Ryzen 9 7845HX RTX 4060 mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
MUX swich denilen bir olay varmış. Ekran kartının tam watt değerinde çalışmasını sağlıyormuş sanırım. 10k fiyat farkla 145W 4060 yerine 175 wattlık 4080 almam mantıklı mı? Yoksa aradaki 50 watt için 20-30 FPS'yi görmezden gelebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok daha mantıklı, iki GPU arasında %100'e yakın fark var.

Sizin daha önceden 60 70 ve 80 ekran kartlarını karşılaştıran bir forumunuzu okumuştum aradaki fark bariz gözüküyordu. Fakat pek anlamadığım için soruyorum 80 aldığımda bana tek artısı 25 30 FPS mi olacal yoksa farklı şeylerde katacak mı?

Mesele 50 watt değil ki. GPU değişiyor. 4080 tabii ki açık ara daha iyi. Modeline göre fiyatına değip değmeyeceği konuşulur ancak 10 bin fark varsa 4060 laptop muhtemelen pahalıdır.

GPU değiştiğinde ne oluyor? Bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın.

Sizin daha önceden 60 70 ve 80 ekran kartlarını karşılaştıran bir forumunuzu okumuştum aradaki fark bariz gözüküyordu. Fakat pek anlamadığım için soruyorum 80 aldığımda bana tek artısı 25 30 FPS mi olacak yoksa farklı şeylerde katacak mı?

GPU değiştiğinde ne oluyor? Bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın.

Oyun açısından bakarsanız evet, artısı FPS ve daha rahat bir oyun deneyimi oluyor tabii ki sadece. Farklı bir kullanım amacınız varsa iş gibi, orada da islemlemlerinizi hızlandırır.

Oyun açısından bakarsanız evet, artısı FPS ve daha rahat bir oyun deneyimi oluyor tabii ki sadece. Farklı bir kullanım amacınız varsa iş gibi, orada da islemlemlerinizi hızlandırır.

Farklı bir işim pek olmamakla birlikte çoğunlukla oyun için kullanacağım. Tabii gönlümden geçen GTA6'yı da maksimum grafiklerde oynayabilmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı