i7-13700K sistem toplama

Bütçe
30.000

pesiNsane

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Alacak Yönetim UZMANI
İyi Sosyaller,

Yükseltme yapıyorum AMD bırakıp Intel'e geçiş yapmayı planlıyorum.

Ekran kartı MSI RTX 2070s Gaming( bende olan ekran kartı )

Bunları almayı düşünüyorum, yardımlarınızı bekliyorum.
Bütçe 30.000 TL. (ufakta olsa üstüne çıkabiliriz)

Son düzenleyen: Moderatör:
İslemci icin bu kadar ucmana gerek yok. Once o 2019'dan kalan, DLSS 3.5, DLSS kare olusturma gibi guncel teknolojilerden geri kalan kartini degistir.

Hocam ekstra bütçem olmadığı için ekran kartını değiştiremiyorum. Ekran kartını parçaları aldıktan sonra 5 6 ay sonra alacağım.

Hocam ekstra bütçem olmadığı için ekran kartını değiştiremiyorum. Ekran kartını parçaları aldıktan sonra 5 6 ay sonra alacağım.

Sen su an AM4'ten mi gecis yapacaksin? Bence AM5 gecis yap derim. Simdi boyle guclu islemci ama soket LGA 1700, 14. nesil Intel Core destegi ise bir anda u donusu yapip o destek kaydiraktan kayar gibi kayabilir. Sonra olu soket olmasin.

Bence bu islemciye bir 4070 Ti falan cek derim.

1- O anakart yerine büyük indirimde olan şu kartı alın: MSI PRO B760-P Wi-Fi Intel LGA1700 DDR4 ATX Anakart
2- RAM'ler hem Intel XMP 3.0 desteklemiyor, hem de düşük frekanstalar. Şunu tercih edebilirsiniz: G.Skill Trident Z5 RGB 32 GB (2X16) DDR5 6000 Mhz CL36 F5-6000J3636F16GX2-TZ5RK Ram
3- Elinizdeki Kasa ve Güç Kaynağını öğrenebilirmiyim. Uyumluluk açısından bir baksak iyi olur.
Kasa önerisi çok iyi olur, Güç kaynağım 850w 80+plus gold Highpower.

Son zamanlarda çok fazla övülen bir kasa var. Onu almanızı tavsiye ederim.

Hatırlatmakta fayda var, kasada üç dahili fan var. Üstteki dahili fanı öne takarsanız sıvı soğutmanın radyatörünü üste rahat takabilirsiniz.

Son düzenleme:

Rgb'siz;

Bu kasa önde tek fanla geliyormuş;
+
+

Rgb'li;

+

Yeni konular

Geri
Yukarı