Çözüldü i7-13700KF işlemci kararsız mı çalışıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sutututu

Hectopat
MSI Pro B760M-A Wi-Fi anakart üzerinde bulunan i7-13700KF işlemcim kararsız mı çalışıyor? Ve 5.4 GHz Turbo hıza hiç çıkmıyor. Ayrıca Thorttlestop TS Bench'te de error veriyor, nedeni ne olabilir?

Ekran görüntüsü 2024-01-30 164327.png

Çözüm
Tüm sürücüleriniz güncel mi? Onu da sorayım. Windows Update üzerinden sürücü güncellemelerini kontrol edin. Yerini biliyorsunuz değil mi? Aygıt Yöneticisi'nden bahsetmiyorum.

Hocam Hepsiburada Windows Update şu an 1 güncelleme daha yapıyor, tekrar sizinle paylaşayım.

Hocam sürücüler güncel TS Bench'te size 7680 m'de 51 error veriyor limitde CPU ve ringde EDP other (CPU'da sarı ringde kırmızı yanıp sönüyor).
@erengore
Buyur bütün sonuçlar burada tekrar.
Sorunu çözebilecek birisi var mı?

Sorunun kaynağını bulduk. XMP değerlerini kapatınca OCCT ve tsbench'te hata vermiyor daha sonra BIOS'tan XMP değerlerini CPU-Z'deki 5600 MHz'e göre ayarladım. Eğer aynı sorunu yaşayanlar varsa bu sorunun çözümü olabilir. Biraz zahmetli oldu ama hallettim.
MSI Pro B760M-A Wi-Fi anakart üzerinde bulunan i7-13700KF işlemcim kararsız mı çalışıyor? Ve 5.4 GHz Turbo hıza hiç çıkmıyor. Ayrıca Thorttlestop TS Bench'te de error veriyor, nedeni ne olabilir?

Eki Görüntüle 2101873
Error nasıl verebilir ya? TS'de Error verdiğine emin misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-28 031030.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-28 031030.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 30
  • Ekran görüntüsü 2024-01-31 020306.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-31 020306.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
İnanılmaz. Gerçekten de sorun var.

Hazır sistem mi bu?

Evet hazır sistem görseli güncelledim isterseniz tekrar bakın sisteme limits değerlerini de ekledim.

İnanılmaz. Gerçekten de sorun var.

Hazır sistem mi bu?

53X99.7 de çalışıyor işlemcim ve hiç 5.4 GHz'i görmedi ayrıca render alırken de 96-98 dereceleri görüyor herhangi bir takılma vs. yaşamadım ama TS benche soktum bu ısılardan ve Turbo Boost'un 5.4'ü göremediğinden kaynaklı error alınca buraya danışmak istemiştim hocam, siz yardımcı olabilir misiniz? @erengore

Yardımcı olabilecek birisi var mı?

Evet hazır sistem görseli güncelledim isterseniz tekrar bakın sisteme limits değerlerini de ekledim.

53X99.7 de çalışıyor işlemcim ve hiç 5.4 GHz'i görmedi ayrıca render alırken de 96-98 dereceleri görüyor herhangi bir takılma vs. yaşamadım ama TS benche soktum bu ısılardan ve Turbo Boost'un 5.4'ü göremediğinden kaynaklı error alınca buraya danışmak istemiştim hocam, siz yardımcı olabilir misiniz? @erengore

Yardımcı olabilecek birisi var mı?
Tüm sürücüleriniz güncel mi? Onu da sorayım. Windows Update üzerinden sürücü güncellemelerini kontrol edin. Yerini biliyorsunuz değil mi? Aygıt yöneticisinden bahsetmiyorum.

Tüm sürücüleriniz güncel mi? Onu da sorayım. Windows Update üzerinden sürücü güncellemelerini kontrol edin. Yerini biliyorsunuz değil mi? Aygıt Yöneticisi'nden bahsetmiyorum.

Hocam Hepsiburada Windows Update şu an 1 güncelleme daha yapıyor, tekrar sizinle paylaşayım.

Hocam sürücüler güncel TS Bench'te size 7680 m'de 51 error veriyor limitde CPU ve ringde EDP other (CPU'da sarı ringde kırmızı yanıp sönüyor).
@erengore
Buyur bütün sonuçlar burada tekrar.
Sorunu çözebilecek birisi var mı?

Sorunun kaynağını bulduk. XMP değerlerini kapatınca OCCT ve tsbench'te hata vermiyor daha sonra BIOS'tan XMP değerlerini CPU-Z'deki 5600 MHz'e göre ayarladım. Eğer aynı sorunu yaşayanlar varsa bu sorunun çözümü olabilir. Biraz zahmetli oldu ama hallettim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-31 174626.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-31 174626.png
    976,4 KB · Görüntüleme: 16
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı