i7-13700KF RTX 4080 90 100 derecelere çıkıyor

• Konuyu başlatan Wolik
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 309
Hocam arkadaş test edip öyle sökseydi? @Wolik hocam fanlara kagıt yaklaştırın içine çekiyorsa sorun yok kasa içine itiyorsa ters takılmıştır ayrıca pompa kablosu takılımı onu da kontrol edin.

Kontrol ettim içeri üflüyor maalesef ters takılmış tam olarak nerede bimliyorum fotoğraf atıyorum

Bilgisayarı biraz açık tutun. Bilgisayar açıkken sıvı soğutmanın borularını elleyin. Birinin sıcak birinin soğuk olması lazım. Dener misiniz?

Evet biri sıcak diğeri soğuk durumda

Hocam arkadaş test edip öyle sökseydi? @Wolik hocam fanlara kagıt yaklaştırın içine çekiyorsa sorun yok kasa içine itiyorsa ters takılmıştır ayrıca pompa kablosu takılımı onu da kontrol edin.

Dosya Ekleri

• kkk.jpg
    kkk.jpg
    192,1 KB · Görüntüleme: 9
Kontrol ettim içeri üflüyor maalesef ters takılmış tam olarak nerede bimliyorum fotoğraf atıyorum

Evet biri sıcak diğeri soğuk durumda
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video montaj konusunda yardımcı olur size.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video montaj konusunda yardımcı olur size.

Çok teşekkür ederim tekrar montajlayıp buradan dönüş sağlarım. Bir sorum daha olacak benim almam gereken ortalama sıcaklık tam olarak nedir peki gerçekten ters takılması bu kadar etkiliyor yani?

Çok teşekkür ederim tekrar montajlayıp buradan dönüş sağlarım. Bir sorum daha olacak benim almam gereken ortalama sıcaklık tam olarak nedir peki gerçekten ters takılması bu kadar etkiliyor yani?

Evet etkiler. Çünkü normalde soğutucunun dışarıdan soğuk havayı alıp içeri vermesi lazım. Ters montaj olduğunda ise sıcak hava içeride sürekli devirdaim yapıyor. Almanız gereken sıcaklık değerleri ise 80-70 derece veya daha düşük olması lazım.

Fanları düzeltip deneyin sıcaklıkları hocam.

Hocam kağıt ile dediğiniz testi yaptım kağıdı çekiyor, az önce elle kontrol etmiştim kağıtta dediğiniz gibi yukarı çekiyor kağıdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı