i7-13700KF sabit 100 derece

Sanmıyorum çünkü montaj sırasında düzgün birşekilde takıldı ve hiç çıkarmadık takıldığın dan beri.

Sanmıyorum çünkü montaj sırasında düzgün birşekilde takıldı ve hiç çıkarmadık takıldığın dan beri.
Ekran kartınızı öğrenebilir miyim? Darboğaz olma ihtimali var. Ekran kartınız işlemcinin gücünü kısıtlıyor ve bu yüzden ısınıyor olabilir.

Ekran kartınızı öğrenebilir miyim? Darboğaz olma ihtimali var. Ekran kartınız işlemcinin gücünü kısıtlıyor ve bu yüzden ısınıyor olabilir.
Ekran kartım: RTX 3070
İşlemcim: i7-13700KF

Yüzlerce kişiye sordum darboğaz yapmaz dedi.

İşlemci arızalı olsaydı çalışır mıydı sence?
Darboğaz değil sorun.
Birşey soracağım. Benim sıvı soğutma da işlemcinin üzerine kalan parça var ya hani. Onun ışıkları yanmıyor, yani yukarı takılan 2 fan çalışıyor ışıkları vs yanıyor ama işlemci üstüne gelen o yuvarlak parçanın ışığı yanmıyor acaba onun içinde fan dönmüyor mu? Yani içinde fan var mı onun bilmiyorum ama.

İşlemci arızalı olsaydı çalışır mıydı sence?

İşlemci hatalarını donanımdan ibaret mi zannediyorsun?

Birşey soracağım. Benim sıvı soğutma da işlemcinin üzerine kalan parça var ya hani. Onun ışıkları yanmıyor, yani yukarı takılan 2 fan çalışıyor ışıkları vs yanıyor ama işlemci üstüne gelen o yuvarlak parçanın ışığı yanmıyor acaba onun içinde fan dönmüyor mu? Yani içinde fan var mı onun bilmiyorum ama.
Hayır içinde fan yok. Sadece ısı iletimini sağlıyor.

Aynen

Boşta mı 100 derece, ağır yük altında mı yoksa oyunda mı? Ona göre sorunun ne olduğunu söyleyebilirim.
Boşta hiç bakmadım ama şuan VALORANT oynuyorum mesela ortalama 70 derece. RDR2 ve Spider-Man gibi oyunlara girdiğim zaman 100 oluyor, neredeyse hiç inmiyor. 100 olduğu için normal de en az 100 FPS almam gerekirken 60 FPS alıyorum. Droplarla beraber düşüyor takılıyor hafif hafif. Kendimi eski bilgisayarımdaymış gibi hissediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı