i7-13700KF sisteme monitör önerisi

mrfrkdsl

Decapat
Merhaba,

Kendime oyun için yeni bir sistem topladım ve monitör arayışındayım. Sistem olarak.
Intel® Core™ i7-13700KF işlemci.
MAG B760 Tomahawk Wi-Fi - MSI anakart.
Kingston Fury Beast RGB 32 GB (4x8) DDR5 6000 MHz CL40 RAM.
1TB 980 Pro NVMe okuma 6900 MB-yazma 5000 MB M.2 SSD.
Deepcool 850W PM850D 80+ Gold güç kaynağı.
Gamekm robın ⅲ kasa.
Geçici olarak EX-GTX1050 Ti-4G ekran kartı kullanıyorum.

Birkaç ay sonra 4070 Ti veya 4080 ekran kartı almayı planlıyorum. Monitör olarak 165Hz 34-35 inç monitörler ile 240Hz 27inç monitörler arasında kaldım. Çekişmeli FPS oyuncusu değilim, çok yüksek FPS'ten ziyade daha kaliteli görüntü istiyorum. Önerebileceğiniz monitörler nelerdir?

öncelikle hayırlı olsun yeni bilgisayar gayet güzel. benim piyasada en f/p buldugum monitör monster aryond 5600 civarı olması lazım. Su ayrımı yapman lazım oyun için mi kaliter için mi 2k ve 4k monitorlerde hala yüksek hz sıkıntı.

Öncelikle hayırlı olsun yeni bilgisayar gayet güzel. Benim piyasada en F/P buldugum monitör Monster Aryond 5600 civarı olması lazım. Su ayrımı yapman lazım oyun için mi kaliter için mi 2K ve 4K monitorlerde hala yüksek Hz sıkıntı.

Deneyimleme şansım oldu tavsiye etmem renkleri aşırı kötü ve mat daha uyguna farklı modeller var.

Öncelikle hayırlı olsun yeni bilgisayar gayet güzel. Benim piyasada en F/P buldugum monitör Monster Aryond 5600 civarı olması lazım. Su ayrımı yapman lazım oyun için mi kaliter için mi 2K ve 4K monitorlerde hala yüksek Hz sıkıntı.

Yani FPS oyunlarla çok aram olmadığı için özellikle 240Hz arayışım yok. Bende Monster Aryond ile Huawei mateview GT34 arasında kalmıştım. Monster Aryond için çok iyi yorumlar yok anladığım kadarı ile.

Gigabyte M32U bakabilirsiniz.
Fiyat olarak 18-20 bin civarı olarak görünüyor o monitörler şu an alışveriş sitelerinde. O fiyata çok daha iyi monitörler var.

Geri
Yukarı