i7 13700KF ve RTX3060 Ti sistemde OBS üstünden verilen yayın takılıyor

Qiffy

Hectopat
Merhaba, bilgisayarımın özellikleri 32 GB 3600 MHz RAM, Intel i7 13700KF ve 3060 Ti. İnternet uploadım: Sabit 12 Mbps.
OBS ile Twitch yayını açıyorum 1080 ve 720p 30 ve 60 FPS açarak yayın vermeyi denedim bitrate 2K ile 7 k arasında tüm bitrateleri denedim ancak yayınımda droplar, delay, ekranın gri olması gibi sorunlar mevcut. Gri olma sorununu çözdüm ancak kasma ve delay gibi sorunları çözemedim. Yayını hem ekran kartı hem de işlemciden vermeyi denedim ve her şeyi denedim yine de olmadı daha önce yaşayan birisi varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarımın özellikleri 32 GB 3600 MHz RAM, Intel i7 13700KF ve 3060 Ti. İnternet uploadım: Sabit 12 Mbps.
OBS ile Twitch yayını açıyorum 1080 ve 720p 30 ve 60 FPS açarak yayın vermeyi denedim bitrate 2K ile 7 k arasında tüm bitrateleri denedim ancak yayınımda droplar, delay, ekranın gri olması gibi sorunlar mevcut. Gri olma sorununu çözdüm ancak kasma ve delay gibi sorunları çözemedim. Yayını hem ekran kartı hem de işlemciden vermeyi denedim ve her şeyi denedim yine de olmadı daha önce yaşayan birisi varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

Cevabı internet hızın.

12Mbps 1080p yayın açmak için yeterlidir(Bitrate değerinden pek emin değilim). Sorun yazılımsal olabilir.

OBS'nin yapmış olduğu Streamlabs | #1 free set of tools for live streamers and gamers yazılımını tavsiye ederim, OBS'den daha optimize edilmiş bir yayın yazılımı, sorununa %89 çözüm olacaktır.

OBS ayarlarını bırakabilirsen buraya bakabilirim ben de aynı sorunu yaşıyordum.
çoğu ayarı değiştirip denedim neredeyse tüm ayarları değiştirip denendim işe yaramamıştı ayarlarımın fotoğrafını bırakıyorum

OBS'nin yapmış olduğu Streamlabs | #1 free set of tools for live streamers and gamers yazılımını tavsiye ederim, OBS'den daha optimize edilmiş bir yayın yazılımı, sorununa %89 çözüm olacaktır.
benimde aklıma gelen ilk çözüm streamlabs kullanmaktı ancak işe yaramadı sorunlar oradada devam ediyor

12Mbps 1080p yayın açmak için yeterlidir(Bitrate değerinden pek emin değilim). Sorun yazılımsal olabilir.
evet sorun yüksek ihtimalle yazılımsal internetim 12 mb değil uploadım 12mb internet paketim 200mb

12mb upload yayınlar için düşük. Benim 15mbps veren cacık internet bile 6mb upload veriyor gerisini sen düşün.
hocam siz yanlış anladınız paket 200 mb upload 12 mb ve 12mb upload 4k bitrate için yeterli

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    43,1 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    23,2 KB · Görüntüleme: 9
Video kodlayıcı nvec olacak anahtar kare aralığı 2 olacak çıkış boyutlandırılmış 1280x720 yap boyut azaltmayı 36 örnek olarak değiştir sonrasında nvec olarak değiştirdiğin kısımın ekran görüntüsünü tekrar atar bakalım bir daha.

Video kodlayıcı nvec olacak anahtar kare aralığı 2 olacak çıkış boyutlandırılmış 1280x720 yap boyut azaltmayı 36 örnek olarak değiştir sonrasında nvec olarak değiştirdiğin kısımın ekran görüntüsünü tekrar atar bakalım bir daha.
bu şekilde hocam dediğiniz ayarları yaptıktan sonra yayın açmayı deniyorum şimdi durumu belirticem az sonra

yok hocam hala yayın droplu

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    45,9 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    72 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı