i7 14700K için 280mm vs 360mm sıvı soğutucu

Megert0999

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim kasam Lian Li lancool 205 mesh ARGB mesh siyah ATX mid-Tower kasa.

İşlemcimi i7 14700K ile değiştireceğim. Kasam 360 mm sıvı soğutma desteklemiyor. En fazla 280 mm. Sizce kasa değişip 360 mm soğutucu mu almalıyım yoksa 280 yeterli olur mu? Oyun oynuyorum. Dizi, film, normal kullanım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Megert0999 bende seninle aynı sorunu yaşıyorum acaba 2x 240 mm veya 280 mm kalın soğutucu var mi? Bilen yazarsa sevinirim.
Senin sorununa gelecek olursak Noctua ve thermalright çift kule fanlarına bak derim. Şu an Noctua D15S serisi var gayet iyi soğutuyor ama Cınebenck gibi cpu zorlayacak bir program açtığında ise 100 derecelere çıkıyor korkmana hiç gerek yok işlemci kendini frenler 5.5 Mhz den 5.0 kadar düşer. Çok iyi performans istiyorsan alabilirsin.

Merhaba. Benimde kasam Coolermaster mb511 ve 280mm ye kadar destekliyor. Aynı ikilemde kaldım. Daha yeni 14700kf aldım. Henüz takamadım. Ama kasa değişikliği düşünmüyordum. Gittim Arctic liquid freezer ii 280mm aldım. Yani araştırdığım kadarıyla en iyi 280mm sıvı soğutma. Aslında msi ağırlıklı bir sistem topluyordum ama söz konusu 14700k'yı soğutmak olunca Msi'ın 280mm soğutmasındansa Arctic tercih ettim. Herhangi bir 360mm 14700k yı zapt edebiliyormuş eh iyi bir 280mm de zapt eder o zaman. Genede işlemci ve soğutucu yu takıp, test ettiğim zaman yazarım. En kötü ne olur? İşlemci tam performans vermez, kendini biraz kısıtlar. Yani oyun oynayacağım için çok sıkıntı olmayacaktır.

Ben Arctic'i geri yolladım. Çünkü kasama uymadı. (Cooler master mb511) Normalde 280mm destekliyor gözüküyor ama konu Arctic olunca radyatör kalın ve ramlere değdi. Daha doğrusu kasa aslında 280 falan desteklemiyormuş. Max 240mm takılabiliyor. O da ince fan olursa daha iyi. Yani benim kasa dandik. E ne yaptım? O başka bir hikayenin konusu. E peki biz ne yapalım? diyorsan. 14700kf için en az 360mm sıvı soğutma ve kesinlikle bu soğutmayı rahat takabileceğin geniş bir kasa şart. Nokta.

Yeni konular

Geri
Yukarı