i7 14700K işlemci LPDT testinde DeepCool LT720 360mm ile 100 dereceye ulaştı

ezworth

Picopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 32GB(2x16) Vengeance RGB 7000 MHz CL34 DDR5
Ekran kartı
Gigabyte RTX 3070 3X
Anakart
H770 Plus DDR5
İşlemci
i7 14700K
Ipdt testi yaptım o sıra Core Temp açıktı, cpuload kısmında bir anda 100 dereceye ulaştı işlemci normalde 70 civarıyken. Şok oldum böyle bir şey olması normal mi?
Bunu yapma sebebim RAM'lerimde problem var sanıyordum ya da öyleydi testlerde hatalar çıktı RAM'lerimi değiştim. RAM'lerimde problem olduğunu düşünme sebebim oyundayken bir anda PC kilitleniyor kalıyordu. RAM'leri değiştirince testlerde sorun kalmadı ve 1 gündür problem yoktu ama 3 adet Twitch yayını açtım aynı anda ve bir anda PC kilitlendi.
PSU: DeepCool 850W PX850-G 80+ Gold.
Sıvı soğutucu: DeepCool sıvı soğutucu LT720 360mm 4. nesil çift odalı pompa 3100RPM.

1704574149953.png

Eskiden belliydi işlemcilerin ne kadar ısındığı şimdi rakabet arttığı için serinliği bulunca veriyor voltajı sistem , bunu ölçmenin yolu sentetik testler puanlar yüksekse sıkıntı yok gibi . Mavi ekrana gelirsek bence yine ram ile alakalı olablir ddr5ler de hala mavi ekran sorunları var gibi gözüküyor , biostan frekanslar ile oynamayı deneyebilirsin.

Eskiden belliydi işlemcilerin ne kadar ısındığı şimdi rakabet arttığı için serinliği bulunca veriyor voltajı sistem, bunu ölçmenin yolu sentetik testler puanlar yüksekse sıkıntı yok gibi. Mavi ekrana gelirsek bence yine RAM ile alakalı olabilir DDR5'ler de hala mavi ekran sorunları var gibi gözüküyor, BIOS'tan frekanslar ile oynamayı deneyebilirsin.

Dediğini deneyeceğim, mavi ekran yemiyorum sadece bilgisayar donuyor ve o şekilde kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı