Çözüm i7 14700K RTX 4070 Ti sistem 5.6 GHz O.C ile Unreal Engine oyunlarını açmaması

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

canberk16

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, sistemi yaklaşık 2 ay önce topladım. Soğutma sistemim çok iyi, tüm driverlar kurulu her şey kusursuza yakın. Bu sorun çıktığından beri birçok kez format denedim birçok parçayı değiştirip denedim fakat sonuç değişmedi. Spesifik olarak sadece Unreal Engine kullanan oyunları çalıştırdığım an kapanarak yeterli VRAM olmadığı hatasını veriyordu. Çok fazla araştırdım hiçbir video ile çözüme ulaşamadım. Dün karşıma bir makale çıktı 13 ve 14. nesil işlemcilerde maksimum değerlerde OC yapıldığında Unreal Engine ile oyun yapanların programında çökmeler gerçekleşiyormuş ben de 5.6 GHz yerine 5.4 GHz'e düşürdüğüm an tüm sorunlar geçti, tüm oyunlar açılıyor, FPS droplar tamamen bitti. Bu sorunu yaşayanlar için bunu yazmak istedim çünkü gerçekten garip ve bulunulması zor bir hata.

İşlemcinin limitine geldiğimizde böyle oluyor. Ben de işlemcimin frekansını sadece 25MHz düşürerek drop ve çökme problemlerinden kurtulmuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı