N11 hesabından başka biri işlem gerçekleştirdi

bblokee

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün akşam üzeri başıma gelen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. N11 üzerinde bildiğim kadarıyla kredi kartı bilgileri kayıt olmuyor fakat 17.15'te tarafıma gelen bir mesajla önce algılayamadım. Nolu kartınızla N11 189 küsur tutarında işlem gerçekleştirildi diye bir mesaj geldi. Daha sonra ben bankayı arayıp işlemi iptal ettirdim. Kartı kapattırdım. Bu Card Finans üzerinden gerçekleştirilmiş. Daha sonra o karttan işlem gerçekleştiremeyince daha önce N11 üzerinden alışveriş yaptığım Mastercard'ımdan da 2 adet sipariş geçilmiş. Onların mesajları gelmedi Garanti Bankası'nın ekstresini kontrol ederken gördüm N11 hesabıma girince de siparişleri gördüm. Arkadaş bir güzel isim soy isim ve telefon yazmış sipariş vermiş site üzerinden iptal ettim ama il ilçe yazmıyor. Ardından maile girdim N11 şifre değişikliği yapmış. Bunun üzerine Google'dan oturum açılan yerlere ve cihazlara baktım acaba mail adresimi mi ele geçirdi diye. Ama yabancı bir cihaz yok. Telefonum ve bilgisayarım dışında yine de tüm oturumları kapatıp şifremi değiştirip 2 faktörlü korumayı açtım. Numarayı aradım çocuk çıktı telefona korktu engelledi.

Sonuç olarak tüm kartlarımı iptal ettim. Bütün alışveriş sitelerindeki kayıtlı kartlarımı sildim. Akşam akşam 2 saat bunlarla uğraştım. İlk defa böyle bir durum yaşıyorum ve N11 sitesini ömrüm boyunca da bir daha kullanacağımı sanmıyorum. Pazartesi savcılığa suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların tavsiyelerine açığım.

Yakın zamanda bilgisayar olur telefon olur her hangi bir cihazınızı falan tamirciye verdiniz mi? Vermediyseniz size e posta yoluyla oltalama taktiği yapmış olabilirler. Kaçak internet yayıncılığı app leri kurduysanız buradanda telefon veri izleme virüsleriyle her türlü bilgiyi çalmaları mümkün.

Yakın zamanda bilgisayar olur telefon olur her hangi bir cihazınızı falan tamirciye verdiniz mi? Vermediyseniz size e posta yoluyla oltalama taktiği yapmış olabilirler. Kaçak internet yayıncılığı app leri kurduysanız buradanda telefon veri izleme virüsleriyle her türlü bilgiyi çalmaları mümkün.

Yok hocam yakın zamanda hiçbir cihazımı tamire vermedim farklı bir bilgisayarda hiçbir oturum açmışlığımda olmadı telefonu açanda bir çocuk zaten siparişlerlede uyuşuyor yaş yani bunu yetişkin biri yapmamış anladığım kadarıyla. E posta yolula oltalama yapılmış olacağını da sanmıyorum çünkü ben o mailleri daha sonra gördüm yani tıklayıp ondan sonra olmadı.

Yok hocam yakın zamanda hiçbir cihazımı tamire vermedim farklı bir bilgisayarda hiçbir oturum açmışlığımda olmadı telefonu açanda bir çocuk zaten siparişlerlede uyuşuyor yaş yani bunu yetişkin biri yapmamış anladığım kadarıyla.
Kartın 3d securesini sormadan çocuğun kendi n11 hesabıyla alışveriş yapabilmesi çok garip. N11 hesabınızı çalıp sipariş verse anlarım garip işler dönmüş gerçekten.

Kendine para çekemiştir büyük ihtimal n11 deki kayıtlı kullanıcı kartlarına erişip 3d secure sormadan alışveriş yapmasını sağlayan bir açık mı bulmuş ne çözemedim. N11 e yazsaydınız onlar ne düşünüyor bu konu hakkında.

Kartın 3d securesini sormadan çocuğun kendi n11 hesabıyla alışveriş yapabilmesi çok garip. N11 hesabınızı çalıp sipariş verse anlarım garip işler dönmüş gerçekten.

Kendine para çekemiştir büyük ihtimal n11 deki kayıtlı kullanıcı kartlarına erişip 3d secure sormadan alışveriş yapmasını sağlayan bir açık mı bulmuş ne çözemedim. N11 e yazsaydınız onlar ne düşünüyor bu konu hakkında.
Bana işlem sırasında şifre mesajları geldi hocam ama para çekildi bende anlamadım her terafında bir gariplik var olayın şuan cimere belgelerle şikayet ediyorum şahsın bilgileri ve ekran görüntüleri ile bakalım

Bana işlem sırasında şifre mesajları geldi hocam ama para çekildi bende anlamadım her terafında bir gariplik var olayın şuan cimere belgelerle şikayet ediyorum şahsın bilgileri ve ekran görüntüleri ile bakalım
Bu veriler nasıl geldi hocam? Birde kartın 3D'si açık mı? Açıksa gelmiyorsa vardır illa bir kusur.

Kartınız masterpass'e kayıtlıysa sorgusuz para çekilebiliyor. n11'in yapabileceği bir durum yok.

Önceden alışveriş yaptığınız bir sitede kart bilgileriniz sızmış olabilir, alışveriş yaparken sanal kart kullanırsanız böyle durumlarla karşılaşmazsınız.

Bu veriler nasıl geldi hocam? Birde kartın 3D'si açık mı? Açıksa gelmiyorsa vardır illa bir kusur.

Hocam tamam kartın 3D si kapalı olsun masterpasse kayıtlı olsun bu adam benim N11 hesabıma nasıl ulaşıyor şifre değişikliği yapabiliyor şikayet var sitesine baktığımda aynı durumu yaşayanları gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı