i7 14700K Sistem açılmıyor

Qirix.Huseyin

Kilopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill 64GB(2x16) Trident Z5 RGB 6000mhz CL32 DDR5
SSD veya HDD modeli
Samsung 1TB 990 Pro
Ekran kartı
Asus 1070
Anakart
MSI Pro Z790-A WiFi
İşlemci
Intel Core i7 14700k
Merhaba, geçen sene sonunda yeni bir sistem topladım BIOS güncellemesi gibi yapmam gereken güncellemeleri gerçekleştirdim. Sistem açıldıktan sonra düzgün bir şekilde çalışmasına rağmen bazen sistem açma düğmesine bastığım zaman açılmıyor. Örnek vermem gerekirse, 2 farklı anticheat birbiriyle çakıştığı için birini kapatıp yeniden başlatmam gerekiyor ki diğer oyuna giriş sağlayabileyim ama yeniden başlat komutu verip bilgisayar kapandıktan sonra otomatik olarak tekrar açılmıyor. Kasa içinde ki donanımlara güç gidiyor onlar başlıyor ama sistem açılmıyor. Sadece Windows değil BIOS ekranı bile gelmiyor karşıma, sanki anakarta yeteri kadar güç gelmiyormuş gibi boşta bekliyor. Daha sonra kapatıp tekrar açıyorum düzeliyor. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba, geçen sene sonunda yeni bir sistem topladım BIOS güncellemesi gibi yapmam gereken güncellemeleri gerçekleştirdim. Sistem açıldıktan sonra düzgün bir şekilde çalışmasına rağmen bazen sistem açma düğmesine bastığım zaman açılmıyor. Örnek vermem gerekirse, 2 farklı anticheat birbiriyle çakıştığı için birini kapatıp yeniden başlatmam gerekiyor ki diğer oyuna giriş sağlayabileyim ama yeniden başlat komutu verip bilgisayar kapandıktan sonra otomatik olarak tekrar açılmıyor. Kasa içinde ki donanımlara güç gidiyor onlar başlıyor ama sistem açılmıyor. Sadece Windows değil BIOS ekranı bile gelmiyor karşıma, sanki anakarta yeteri kadar güç gelmiyormuş gibi boşta bekliyor. Daha sonra kapatıp tekrar açıyorum düzeliyor. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

PSU'unuz kaç volt? Ve aldığınızda beri mi böyle bu

Sorun büyük ihtimalle RAM veya RAM slotlari ile alakali. Onerim RAM MHz'sini düşürün.
Denedim onu ama problem devam ediyor.
PSU'unuz kaç volt? Ve aldığınızda beri mi böyle bu
Evet aldığımdan beri.1000W, 100-240V

Bu aktardığım sorun her seferinde meydana gelmiyor ama geldiği zaman sıkıntı oluyor Windows güncellemelerine denk geldiği için sıfırdan kurulum yapmak zorunda kalmıştım.

En son yayınlanan beta BIOS güncellemesi ile problem çözüldü gibi gözüküyor. Birkaç gündür bu sorunla karşılaşmadım. Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı