Çözüldü Yeni toplanan i7 14700KF sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ShwifX

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartı: INNO 3D 4080.
SSD: Samsung 980 Pro 2TB 7000/5100 MB.
Anakart: MSI MAG Z790 Tomahawk Wi-Fi
PSU: FSP Hydro G PRO HG2 - 1000W 80+ Gold.
Sıvı soğutma: Cooler Master Masterliquid 360mm.
RAM: Kingston Fury Beast Black 128 GB (4*32) 5200 MHz DDR5 CL40.
İşlemci: Intel i7 14700KF.
Bu parçalarla bir sistem topladım fakat bilgisayar açılmıyor. PSU'da ekran kartı'nda sorun yok. Kablolamalar doğru. Sorun ne olabilir?

Çözüm
Anakartta herhangi bir ışık yanıyor mu? Bilgisayara hiç güç mü gelmiyor yoksa kasa çalışıyor ama ekran mı yok?
USB girişlerinin olduğu yerde ufak bir ışık var o yanıyor. Sorun 14. nesil işlemcinin anakartın BİOS'u ile uyumsuz olması olabilir mi? Ama sıvı soğutma ışıkları vs. de yanmıyor.

Bilgisayarın açılmamasını biraz daha detaylandırman lazım. Tam olarak ne yaşıyorsun?

Ve merakımdan soruyorum. Neden 128 GB RAM? Bilgisayarı hangi amaçla kullanacaksın?
Render amaçlı bir PC. Direkt kasa fan ışıkları Sıvı soğutma çalışmıyor.

Sorun çözüldü. Anakarta flash ile BİOS güncellemesi yaptım. Açıldı.
Ekran kartı: INNO 3D 4080.
SSD: Samsung 980 Pro 2TB 7000/5100 MB.
Anakart: MSI MAG Z790 Tomahawk Wi-Fi
PSU: FSP Hydro G PRO HG2 - 1000W 80+ Gold.
Sıvı soğutma: Cooler Master Masterliquid 360mm.
RAM: Kingston Fury Beast Black 128 GB (4*32) 5200 MHz DDR5 CL40.
İşlemci: Intel i7 14700KF.
Bu parçalarla bir sistem topladım fakat bilgisayar açılmıyor. PSU'da ekran kartı'nda sorun yok. Kablolamalar doğru. Sorun ne olabilir?
Anakartta herhangi bir ışık yanıyor mu? Bilgisayara hiç güç mü gelmiyor yoksa kasa çalışıyor ama ekran mı yok?

USB girişlerinin olduğu yerde ufak bir ışık var o yanıyor. Sorun 14. nesil işlemcinin anakartın BİOS'u ile uyumsuz olması olabilir mi? Ama sıvı soğutma ışıkları vs. de yanmıyor.

Bilgisayarın açılmamasını biraz daha detaylandırman lazım. Tam olarak ne yaşıyorsun?

Ve merakımdan soruyorum. Neden 128 GB RAM? Bilgisayarı hangi amaçla kullanacaksın?
Render amaçlı bir PC. Direkt kasa fan ışıkları Sıvı soğutma çalışmıyor.

Sorun çözüldü. Anakarta flash ile BİOS güncellemesi yaptım. Açıldı.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı