i7 14700K vs i7 14700F

Qucukcuk

Picopat
Daha fazla  
RAM
32GB RAM GSKILL
Anakart
ASUS TUF GAMING Z690-PLUS 6000MHz
Ikisi arasında kaldım. Ve ne farklılıkları var bilmiyorum, varsa fikriniz beklemedeyim.

F serisi K serisinden daha ucuzdur. F serisinin içinde grafik birimi mevcut değil. K serisi daha güçlü.

Ekran kartınız ve kullanacağınız amaç nedir?

Çekirdek hizi farki vardir k serisi çekirdek hizi 5.60 çalışabilirken f serisi 5.40 max yapar,0.20 fark yaratir az gelmesin

F'de çarpan kilidi kapalı, K'da ise açık. Ekstra olarak 200Mhz'lik max turbo frekansı farkı var. Bir de F'de dahili grafik birimi yok pek da lazım değil zaten.

F serisi K serisinden daha ucuzdur. F serisinin içinde grafik birimi mevcut değil. K serisi daha güçlü.

Ekran kartınız ve kullanacağınız amaç nedir?
Ekran kartım 3060 12 gb oyun ve gündelik hayatta kulancam.

F'de çarpan kilidi kapalı, K'da ise açık. Ekstra olarak 200Mhz'lik max turbo frekansı farkı var. Bir de F'de dahili grafik birimi yok pek da lazım değil zaten

Yani k almak dahamı mantıklı? 1)overclock nedir? 2)grafik birimi nedir gereklimidir?

Hocam k serisi sicaklik problemi yaşatır büyük ihtimalle ,Ben 790 Anakartlar hariç k serisi önermem,k serisi daha fazla güç tuketir.fakat daha güçlü olduğu kesin, overclock olmasi , işlemciye hiz aşırtma demektir,grafik birimi bence şuan gereksiz, yılardır f serisi kullaniyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı