i7 14700KF voltaj nasıl düşürülür?

omerkarakaya58

Femtopat
Daha fazla  

Dosya Ekleri

• MSI_SnapShot.jpg
    MSI_SnapShot.jpg
    190,9 KB · Görüntüleme: 38
  • MSI_SnapShot_00.jpg
    MSI_SnapShot_00.jpg
    190,4 KB · Görüntüleme: 28
  • MSI_SnapShot_01.jpg
    MSI_SnapShot_01.jpg
    196,1 KB · Görüntüleme: 34
BIOS'dan düşürmeyin. ThrottleStop kullanın. Voltage Offset'i geriye çekeceksiniz. -60 gibi. Ama ilk Konfigürasyon Kilidini ve Undervoltage Protection kapatmanız lazım.

Cache'leri -60 üstüne zorlamayın. CPU Core birimlerini -200'e kadar zorlayabilirsiniz şanslıysanız.

ThrottleStop indirdim açtım nasıl yapacağıımı bilmiyorum. Konfigürasyon Kilidini ve Undervoltage Protection nerden kapatacağım
BIOS sizin elinizde. Yerini benim bilmem zor.

Kendi MSI Laptop'umda Power & Performance / CPU Lock kısmındaydı sanırsam. Oradakileri Disable yapacaksınız.

Undervoltage Protection ise Overclocking ayarlarındaydı.

Kendi MSI Laptop'umda Power & Performance / CPU Lock kısmındaydı sanırsam. Oradakileri Disable yapacaksınız.

Tamam ayarları yapıp hemen size yazıyorum

Şöyle bir ayar buldum

Ayrıca işlemcim k işlemci olduğu için kilit yok zaten. CPU lock diye bir şey bulamadım

Dosya Ekleri

• IMG_0876.jpeg
    IMG_0876.jpeg
    328,2 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Tamam ayarları yapıp hemen size yazıyorum

Şöyle bir ayar buldum

Ayrıca işlemcim k işlemci olduğu için kilit yok zaten. CPU lock diye bir şey bulamadım
Mikrokoda sakın dokunmayın.

Bende de Unlocked işlemci var ama öyle bir ayar var bende. i9 13950HX sahibiyim ben de. X ibaresi Unlocked niteliğini içinde barındırıyor.

Bende de Unlocked işlemci var ama öyle bir ayar var bende. i9 13950HX sahibiyim ben de. X ibaresi Unlocked niteliğini içinde barındırıyor.
Öyle bir ayar bulamadım attığım resimlerde sizce nerede olabilir

şöyle bir video buldum böyle mi yapmam lazım acaba
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı