i7-2600 4K'da GTX 1080 Ti'a darboğaz yapar mı?

Alttaki videoda 1070 ile 1440p'de 5-6 FPS kayıp olmuş ortalama. Siz de 4K'da sanıyorum 3-4 FPS kaybedersiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gt420 den geçeceğim için isterse 8 9 FPS kayıp olsun önemli değil dsr ile 4k ya çekip oynayacağım bu arada 2. El 4 bin liraya buldum ondan dolayı almak istiyordum yoksa 1070 ile fiyatı 500 TL fark var.

Son düzenleme:
Yukarıda belirttim ama tekrar edeyim. DSR ancak günü kurtarır. Görüntü kalitesi çok da iyi olmuyor. Bu bütçe ile sıfır RX 580 ve iyi bir Free-Sync monitör alınabilir.

Bu kadar yüksek bütçelere ikinci el ürün alıp, verimsiz şekilde kullanmak çok da akıllıca değil.

Yukarıda belirttim ama tekrar edeyim. DSR ancak günü kurtarır. Görüntü kalitesi çok da iyi olmuyor. Bu bütçe ile sıfır RX 580 ve iyi bir Free-Sync monitör alınabilir.

Bu kadar yüksek bütçelere ikinci el ürün alıp, verimsiz şekilde kullanmak çok da akıllıca değil.

Lakin şimdi 1080ti alıp 2 sene sonra güzel bir bilgisayar toplama gibi bir şansım da var lakin şuan dolar kurunu biliyorsunuz.

2 sene üst düzey ama verimsiz şekilde GTX 1080 Ti kullanmak yerine yeni bir monitör ve bahsettiğim tarzda bir ekran kartını dolu dolu kullanın. 2 sene sonra yeni çıkacak ekran kartlarından bir tane alırsınız.

Aynı şeyleri sürekli tekrar etmek istemiyorum. Yukarıda iki mesajımda gayet açık ve ayrıntılı şekilde analiz yaptım. Gereksiz yere ikinci el bir ürüne yatırım yapmış olacaksınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı