i7 7700K GTX 1080 Ti'a darboğaz yapar mı?

Ama intelin ısınması daha iyi. Bu firmalar neden dengeli bir şşeyler yapamaz ki? :D
Hocam valla açıkçası Ryzen serisi uzun ömürlü çok çekirdekli diye öneriyoruz ama şunu bir türlü çözemediler. Ekran kartı %80-70 kullanılıyor işlemci %40 ve FPS 70-80 ama İntelde işlemci %80 bile olsa ekran kartı nerdeyse sürekli %99 ve FPS 90-100 ileride yazılım ile geçer mi bu sorun bilmiyorum. Gene de intel alacaksanız i7 7700k kötü bir işlemci değil.

Eki Görüntüle 251660Hocam i7 7700K %80 kullanımı görmesine rağmen Ryzen 1700 maksimum %40'ı gördü.
Bu arada video ismini söyler misin? Bende incelemek istiyorum

Hocam valla açıkçası Ryzen serisi uzun ömürlü çok çekirdekli diye öneriyoruz ama şunu bir türlü çözemediler. Ekran kartı %80-70 kullanılıyor işlemci %40 ve FPS 70-80 ama İntelde işlemci %80 bile olsa ekran kartı nerdeyse sürekli %99 ve FPS 90-100 ileride yazılım ile geçer mi bu sorun bilmiyorum. Gene de intel alacaksanız i7 7700k kötü bir işlemci değil.
Hocam ben oyuncu olduğum için FPS cidden çok önemli ve uygun fiyatlı bu yüzden i7 almaya karar verdim ileride tekrardan değiştirebilme şansım var o yüzden sorun yok. Teşekkür ederim.

FPS farkı o kadar yok. R7 1700 bir kere 7700K'nin rakibi değil, 6900K'nin rakibi. O kadar FPS farkı da yok. Ki yeni nesil BF1 gibi oyunlarda Ryzen önde. Isınma derken? Ryzen serisinin ısınma sorunu yok, 7700K'nin var. Sana detaylıca açıklardım ama artık zahmet etmiyorum. Tekrar ediyorum FPS farkı da yok. Sadece GTA V gibi eski ve güncellenmektedir bir oyunda 3-5 FPS olabilir.
Bunu söylemeyi sevmem ama Ryzen öneren ile Intel önerenin beğeni sayısına da bir bakabilirsin.

FPS farkı o kadar yok. R7 1700 bir kere 7700K'nin rakibi değil, 6900K'nin rakibi. O kadar FPS farkı da yok. Ki yeni nesil BF1 gibi oyunlarda Ryzen önde. Isınma derken? Ryzen serisinin ısınma sorunu yok, 7700K'nin var. Sana detaylıca açıklardım ama artık zahmet etmiyorum. Tekrar ediyorum FPS farkı da yok. Sadece GTA V gibi eski ve güncellenmektedir bir oyunda 3-5 FPS olabilir.
Bunu söylemeyi sevmem ama Ryzen öneren ile Intel önerenin beğeni sayısına da bir bakabilirsin.
Anladım kardeş. Tekrar düşündüm ve R7 1700 karar verdim. Peki dar boğaz sorunu yaşar mıyım?

Intel'in tek çekirdek performansı halen daha iyi ve oyunlar hala tek çekirdek performansına bakıyor. Karar verirken bunu da düşün.
İleriyi de düşünmek gerekli.

R7 1700 gibi bir işlemcide darboğaz sorunu düşünülmez. Çoklu çekirdeğin faydası bu. İleride daha az çekirdeğe sahip işlemciler belki darboğaza sebep olacakken R7 1700 ve nicesi bu durumdan kurtulacaklardır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı