i7-2600 GTX 1050 Ti darboğaz oluyor

Alperen Bckn

Hectopat
Selamlar birkaç gün önce 1050 Ti aldım araştırdığımda darboğaz olmayacağını sandım ama özellikle PUBG çok fazla drop var BF1 de öyle işlemcim %100 görüyor ama GPU %40-70'lerde takılıyor. Bunun çözümü nedir? RAM'den kaynaklı olabilir mi (8 GB 1333MHz)? 16 GB yapsam olur mu, yoksa i7-3770'e geçmeli miyim?

Selamlar birkaç gün önce 1050 Ti aldım araştırdığımda darboğaz olmayacağını sandım ama özellikle PUBG çok fazla drop var BF1 de öyle işlemcim %100 görüyor ama GPU %40-70'lerde takılıyor. Bunun çözümü nedir? RAM'den kaynaklı olabilir mi (8 GB 1333MHz)? 16 GB yapsam olur mu, yoksa i7-3770'e geçmeli miyim?
Sisteminizde ki 8GB Ram drop yaptırabilir. Mutlaka yükseltme yapın. Ve alırken kit halinde alın. Yani 2li paket alın uyum sorunu yaşanmasın.

Sisteminizde neler var.

İşlemci biraz yükseltilmeli bence 3 veya 4.nesile yükseltirseniz daha uygun olur.
Sistemiziniz şuanda PUBG VE BF1 için RAM sınırda kalıyor. Çünkü sisteminiz zaten 2-3GB RAM kullanıyor. Size kalan 4-5GB RAM bu da şuanda hiç bir oyuna yetmez. Drop bu yüzden yaşanıyordur.

Sisteminizde ki 8GB Ram drop yaptırabilir. Mutlaka yükseltme yapın. Ve alırken kit halinde alın. Yani 2li paket alın uyum sorunu yaşanmasın.

Sisteminizde neler var.
400w psu
i7 2600
2x4 8gb 1333mhz ram
asus gtx 1050 ti
1tb m2 ssd+120gb ssd+500gb hdd

sanırım sorunuzun cevabı bu

İşlemci biraz yükseltilmeli bence 3 veya 4.nesile yükseltirseniz daha uygun olur.
1155 anakartım olduğu için en fazla i7 3770 takabilirim

Tamamdır hocam. İlk işiniz RAM yükseltme olacak. Bu RAM'leri değiştirmeniz gerekiyor. 2x8GB RAM alabilirsiniz. Anakart modeliniz nedir onu yazmamışsınız.

Hımm tamamdır. İsterseniz Ram önerisi için konu açabilirsiniz beni de etiketlersiniz size kalmış bundan sonra.

Sonrasında yine darboğaz oluyorsa işlemci değiştirmeye bakarız ama şuan darboğaz RAM'den dolayı gözüküyor.

Aslında darboğaz değil yanlış söylüyorum. RAM yetersiz kalıyor.

Geri
Yukarı