i7 2600 ve GTX 1060 6 GB darboğaz sorunu

ShinioriTR

Decapat
Merhaba,

oynadığım oyunda i7 2600 sürkeli darboğaz yapıyor. MSI GTX 1060 6 GB kartıma ve haliyle performans ve FPS düşüşleri yaşıyorum. i5 3570k veya i7 3770 mi i7 3770K mı alayım değerli dostlar? İşlemci ısıma göre K serisi alırsam Overclock yapabilir miyim? Not: Ekran kartında performans düşürme yaptım ancak pek işe yaramadı.

Anakartım: ECS H61H2-M v2 soğutucu: Aerocool Verkho2

Dosya Ekleri

• SSS.jpg
    SSS.jpg
    439,2 KB · Görüntüleme: 228
Merhaba,

oynadığım oyunda i7 2600 sürkeli darboğaz yapıyor. MSI GTX 1060 6 GB kartıma ve haliyle performans ve FPS düşüşleri yaşıyorum. i5 3570k veya i7 3770 mi i7 3770K mı alayım değerli dostlar? İşlemci ısıma göre K serisi alırsam Overclock yapabilir miyim? Not: Ekran kartında performans düşürme yaptım ancak pek işe yaramadı.

Anakartım: ECS H61H2-M v2 soğutucu: Aerocool Verkho2
İşlemciyi değiştirince anakartı da değiştirecesin. İlk önce tüm ayarları yükseltmeye çözünürlük arttırmaya(DSR) çalışın. Yine de olmazsa bence i5 8400 ile H310M alabilirsin.

Yeni nesil tercihiniz olsun derim. Ama DDR3 sisteme sahipsiniz, yeni RAM'de almanız gerekecektir. DDR3 RAM destekleyen en yeni nesil İ7'yi alın derim. Ayar ve çözünürlük yükseltip darboğazı azaltmaya çalışın, 60 FPS alabilecek kadar arttırın ama en azından :)

Darboğaz diyorsun da, resimden bir şey anlaşılmıyor.
Şimdi gördüm, biraz darboğaz mevcut. Daha aşağılara düşüyor mu?

Son düzenleme:
Yeni nesil tercihiniz olsun derim. Ama DDR3 sisteme sahipsiniz, yeni RAM'de almanız gerekecektir. DDR3 RAM destekleyen en yeni nesil İ7'yi alın derim. Ayar ve çözünürlük yükseltip darboğazı azaltmaya çalışın, 60 FPS alabilecek kadar arttırın ama en azından :)
DDR3 olduğunu unuttum :)

K serisi alırsanız Z serisi anakarta da ihtiyacınız olacak. Bu arada en lowa alırsanız o işlemci o karta darboğaz yapar zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı