i7 2600 ve GTX 1060 6 GB darboğaz sorunu

Steamde CPUCores adlı bir yazılım var. Çoğu kişi işe yaramadığını söyleyecek ama benim darboğaz sorunumu çözmüştü ve gözle görülür bir FPS artışı yaşamıştım oyun içinde.

Şu an max ayarlarda bunun bir üstü var ultra orda da FPS 30'a düşüyor maalesef...%15-20'lik bir kayıp var. Sistemi şu an değiştiremem aşırı masrafım olur.
Demek istediğim i7 3770 ile ne kadar darboğaz olur veya bu ana kart ile K serisi ile overclok yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an max ayarlarda bunun bir üstü var ultra orda da FPS 30'a düşüyor maalesef...%15-20'lik bir kayıp var. Sistemi şu an değiştiremem aşırı masrafım olur.
Demek istediğim i7 3770 ile ne kadar darboğaz olur veya bu ana kart ile K serisi ile overclok yapabilir miyim?
Hayır Z serisi bir anakart lazım.

Peki i7 3770 ile ihtimal var mı darboğazın bitmesi gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoda darboğaz yok gibi ama. Boşuna da 450 TL vermek istemiyorum. Eğer kurtulamayacaksam. Bu arada 16 GB RAM'im mevcut Kingston HyperX Black 2*8.

Ana kartım desteklemiyor malesef.Halen net bir cevap alamadım.i7 3770 ile %20 ye yakın kaybettiğim performansı alma ihtimalim var mı? İ7 2600 e göre nekadar güçlü bir kart.500 tl ye 1-2 tane buldum ona göre satın alıcam.
Bu arada i7 3770 aldım bugun ve ilk izlenimlerim ,darboğaz bitti gibi 6-7 fpslik bir yükselme mevcut.Çok nadiren ikiside %100 çalışıyor ancak genelde gpu %90-99 arası gidip geliyor.Cpu bikaç defa %100ü gördü daha sonrasında %80 üstüne pek çıktığını görmedim.Fotoğrafı aşağı atıyorum.

Dosya Ekleri

• sasasa.jpg
    sasasa.jpg
    223 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı