i7 2600 ve RX 570 sistem nasıldır?

DarkBrown

Centipat
Selamlar. Bütçemin yettiği kadar ve önüme çıkan bir fırsat ile birlikte bir sistem elime geçecek.

Sistem şu şekilde;
RX570.
i7 2600 ve 650W PSU içeriyor.
8 GB RAM içeriyor. (Çift kasa var ikisinde de 8 GB var, Dual Channel yapabilirim onları.)
Anakart hakkında henüz bilgim yok. 1-2 güne kadar öğreneceğim.

Yalnızca bu verdiğim bilgilerden yola çıkarak söyleyebilir misiniz?
  • Bunun gibi bir sistem ile günümüz oyunlarını oynayabilir miyim? (Rahat bir şekilde)
  • Herhangi bir darboğaz konusu olur mu?
  • Ufaktan yayın açmaya girişsem veyahutta record almayı denesem bana oyunları oynatır mı?
Bunların hepsinin cevabını rica edeceğim sizlerden...
Not: İşlemci eski olduğundan her yerden kötü yorumlar geliyor, kararsız kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sistemi bir süre kullandım. Günümüzde "idare eder" tabiriyle tanımlanabilecek bir sistem, Sandy Bridge artık çok eski sayılabilecek bir platform ve yükseltme imkanı çok az (yok dense yeri). RX 570 fena bir kart değil ama o işlemci seni günümüz oyunlarında zor durumda bırakacaktır. Battlefield V, COD: Warzone, AC Odyssey gibi oyunları oynayamadığım için yükseltme gereği duydum ben.

Selamlar. Bütçemin yettiği kadar ve önüme çıkan bir fırsat ile birlikte bir sistem elime geçecek.

Sistem şu şekilde;
RX570.
i7 2600 ve 650W PSU içeriyor.
8 GB RAM içeriyor. (Çift kasa var ikisinde de 8 GB var, Dual Channel yapabilirim onları.)
Anakart hakkında henüz bilgim yok. 1-2 güne kadar öğreneceğim.

Yalnızca bu verdiğim bilgilerden yola çıkarak söyleyebilir misiniz?
  • Bunun gibi bir sistem ile günümüz oyunlarını oynayabilir miyim? (Rahat bir şekilde)
  • Herhangi bir darboğaz konusu olur mu?
  • Ufaktan yayın açmaya girişsem veyahutta record almayı denesem bana oyunları oynatır mı?
Bunların hepsinin cevabını rica edeceğim sizlerden...
Not: İşlemci eski olduğundan her yerden kötü yorumlar geliyor, kararsız kaldım.
Bütçe nedir? Darboğaz olacağını söylemeye gerek yok. Değil yayın oyunları oynarsanız şükredin önerim sıfıra yönelmeniz.

Bütçe nedir? Darboğaz olacağını söylemeye gerek yok. Değil yayın oyunları oynarsanız şükredin önerim sıfıra yönelmeniz.
Başka bir sistem düşünmüyorum, sistemin hazır hali elimde var açıkçası. Deneylerim sonucu hiçbir darboğaza rastladığımı söyleyemem. Eğer bu sistemi satın almazsam 9-10 yıllık laptop ile yoluma devam etmek zorunda kalacağım açıkçası...

Başka bir sistem düşünmüyorum, sistemin hazır hali elimde var açıkçası. Deneylerim sonucu hiçbir darboğaza rastladığımı söyleyemem. Eğer bu sistemi satın almazsam 9-10 yıllık laptop ile yoluma devam etmek zorunda kalacağım açıkçası...

Darboğaz nedir biliyor musunuz?
5 Vites arbada 5. vitesin bozuk olması gibi bir şey belki kasma yapmaz şu anlık ama belki ileride hissedersiniz.
Darboğaz tam açıklaması işlemci yetersizliği yüzünden ekran kartının tüm gücünü kullanamaması RX 570 çok olmasa da güçlü bir kart ama işlemciniz eski olduğundan dolayı aşırı yetersiz.
Ne oynayacağınız da önemli tabii ki rekabetçi oyunlarda çok zorlanırsınız.

Geri
Yukarı