i7-2600 ve RX 580'li sistemde oyun oynarken ekran gidiyor

DemoRean

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
SSD 480GB
Ekran kartı
RX 580 8GB
Anakart
H61
İşlemci
i7-2600
Durumu daha da açıklığa getireyim;

Yakın zamanda bayram harçlığım ile RX 580 8 GB almıştım. Bilgisayarıma taktığımda driver yüklemek için AMD'nin sitesine gittikten sonra kabul etmedi 'bu program bilgisayarınızda çalıştırılamıyor diye'. Benim de ekran kartının kutusu aklıma geldi. Kutusunda driver CD'si vardı. Taktım bilgisayara kurdum anlamadığım şekilde çok eski bir sürüm yükletirdi. Neyse deyip The Forest girmek istedim. Girdiğimde menü gelene kadar bir sıkıntı olmuyordu. Ancak menü geldikten 10-15 saniye sonra ekran herhangi bir bir renkte donuyor ya ses geliyor ya klavyeye dokunabiliyorum. Tek çözüm olarak PC'yi kapatıp tekrar açıyorum. (not her oyunda oluyor, masaüstünde hiçbir şey olmuyor)

Dosya Ekleri

• ekran donmasu.jpg
    ekran donmasu.jpg
    190 KB · Görüntüleme: 20
  • sürüm.png
    sürüm.png
    233,3 KB · Görüntüleme: 24
Kutusunda driver CD'si vardı. Taktım bilgisayara kurdum anlamadığım şekilde çok eski bir sürüm yükletirdi.
Anlamayacak bir şey yok. CD'de ta o zamanların driver'ı yüklü. Sen de onu yüklemiş oluyorsun. Bugünün oyunlarında elbet sorun yaşatabilir.

Bir şekilde güncel sürücüyü yükle. Radeon programından yükseltmeyi dene.

Yakın zamanda bayram harçlığım ile RX 580 8 GB almıştım. Bilgisayarıma taktığımda driver yüklemek için AMD'nin sitesine gittikten sonra kabul etmedi 'bu program bilgisayarınızda çalıştırılamıyor diye'. Benim de ekran kartının kutusu aklıma geldi. Kutusunda driver CD'si vardı. Taktım bilgisayara kurdum anlamadığım şekilde çok eski bir sürüm yükletirdi. Neyse deyip The Forest girmek istedim. Girdiğimde menü gelene kadar bir sıkıntı olmuyordu. Ancak menü geldikten 10-15 saniye sonra ekran herhangi bir bir renkte donuyor ya ses geliyor ya klavyeye dokunabiliyorum. Tek çözüm olarak PC'yi kapatıp tekrar açıyorum. (not her oyunda oluyor, masaüstünde hiçbir şey olmuyor)
Geçmiş olsun, aliexpress sürümü kart almışsınız. 2048sp olan kartlar genelde çinden gelen mining kartları.

Ekran kartıyla alakalı olduğunu sanmam

Apu da kullandım, gf 210 la da, R5 230 la da, HDD 6850 ile de, RX 470 ile de, 1060 ile de hemen hemen hepsinde yaptı. Yane ekran kartıyla alakalı olduğunu sanmam derken kartın fiziksel olarak sorunlu olduğunu sanmam ama sürücüdür o dur bu dur gibi sorunlardan olabilir belki.

Ben PSU'dan şüphelendim, molex dönüştürücü ile mi kullanıyorsunuz?

Evet Molex kullanıyorum

Minimum gereksinimlerine baktım 500 İstiyormuş Benim Psu İse 270
Belliydi, acilen en az 450w (eski ise Active PFC destekleyen) yeni alacaksanız 550-650w 80+ PSU almalısınız.

Belliydi, acilen en az 450W (eski ise active PFC destekleyen) yeni alacaksanız 550-650W 80+ PSU almalısınız.

Ucuz bir şey önerebilir misiniz?

Belliydi, acilen en az 450W (eski ise active PFC destekleyen) yeni alacaksanız 550-650W 80+ PSU almalısınız.

Merak ettim acilden demeniz beni korkuttu sebebini öğrenebilir miyim?

Geri
Yukarı