Çözüldü i7-2600K + GTX 1050 sistem GTA V'de darboğaz yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yavuzthegreat

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar.
Eskiden karşılaşmadığım bir sorun var son 1-2 haftadır.
İşlemci olarak i7-2600K, ekran kartı olarak GTX 1050 kullanıyorum, evet yüksek bir sistem değil ama en azından darboğaz olmayacağını düşünüyorum, önceden bu sorun yoktu zaten. Grafiği düşürsem veya yükseltsem bile sürekli FPS dalgalanması var ve ekran kartı kullanımı %50-60 seviyesinde. Oyun SSD'e kurulu. Dün DDU ile driver silip yükledim sorun çözüldü gibi oldu kullanım seviyeleri yine yükseldi sıkıntısız oynadım ama bu sabah sorun devam etmeye başladı, sizce sorunun kaynağı nedir?
Düzenleme : Yüklediğim görselde grafik ayarları High seviyesinde, Normal veya Very High ayar yok.

Dosya Ekleri

• den.png
    den.png
    3,7 MB · Görüntüleme: 79
GTA 5'te o değerlere çok takılma online kısmında. Ryzen 5 3600 ile 1660 Super'e darboğaz yaşıyormuşum gibi gözüküyor. :D MSAA 8X yapınca %99 kullanıma fırlıyordu direkt. Ayarları mümkün olduğunca ultraya çek eğer kıstıysan.

GTA 5'te o değerlere çok takılma online kısmında. Ryzen 5 3600 ile 1660 Super'e darboğaz yaşıyormuşum gibi gözüküyor. :D MSAA 8X yapınca %99 kullanıma fırlıyordu direkt.
Sorun Story Mode kısmında da var ama sorun oyun kaynaklı mı yoksa sistem ile alakalı bir sorun mu var diye meraklandım.

Sorun Story Mode kısmında da var ama sorun oyun kaynaklı mı yoksa sistem ile alakalı bir sorun mu var diye meraklandım.
Oyun içi ayarların nedir? Story mode için böyle olmaması lazım durum.

GTA 5'te o değerlere çok takılma online kısmında. Ryzen 5 3600 ile 1660 Super'e darboğaz yaşıyormuşum gibi gözüküyor. :D MSAA 8X yapınca %99 kullanıma fırlıyordu direkt. Ayarları mümkün olduğunca ultraya çek eğer kıstıysan.
Evet çok takılmamak lazım. Ama arkadaşımıza MSAA açmasını öneririm.

Çözüm
Özellikle araba sürünce FPS dalgalanması oluyor, drop girmiyor ama 60 seviyelerindeyken 45 seviyelerine düşüyor. Acaba Distance Scaling ile alakalı mı diye düşündüm onu düşürüp-yükseltsem bile değişiklik olmadı.

1080p'de very high 48 FPS alıyorsanız bu değerler gayet normal, % kullanım oranı yanlış gösteriyor olabilir Afterburner'ın.

Yeni konular

Geri
Yukarı