i7 2600K için ekran kartı önerisi

Darboğaz yapmayacaktır.

Bunu neye dayanarak söylediniz acaba? 2700K ile 1070Ti PUBG çalıştırdık. 1920x1080'de işlemci %25 kullanımdaydı.
Sana gerçekten cevap verirdim ama ceza alırım şimdi. Aynı işlemciyi bende kullandım. Söylediğini kanıtlar mısın lütfen?

Ya da dur ben söyleyeyim. Ekran kartı kullanımı %30-40, işlemci kullanımı %25-30 seviyelerinde değil mi? Biz de buna çözünürlük darboğazı demiyoruz zaten değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana gerçekten cevap verirdim ama ceza alırım şimdi. Aynı işlemciyi bende kullandım. Söylediğini kanıtlar mısın lütfen?

Ya da dur ben söyleyeyim. Ekran kartı kullanımı %30-40, işlemci kullanımı %25-30 seviyelerinde değil mi? Biz de buna çözünürlük darboğazı demiyoruz zaten değil mi?

Yalnız arkadaş haklı. YouTube'dan i7 2600k'nın GTX 1070 ve GTX 1070TI ile olan gameplay testlerine bakabilirsin.

Yalnız arkadaş haklı. YouTube'dan i7 2600k'nın GTX 1070 ve GTX 1070TI ile olan gameplay testlerine bakabilirsin.
Bakmaya gerek yok. Ben söylüyorum zaten. Darboğaz tek şekilde olmaz. Yani işlemci %100 olup, ekran kartı %50 olunca olmaz sadece. İkisi de düşük olur, biz buna çözünürlük darboğazı deriz ki. Kaldı ki, bu işlemci ile 1070Ti'den 1080P de ekran kartının tam gücünü almaya çalışırken, %25 gibi bir rakam söz konusu dahi olamaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı