i7 2600K için ekran kartı önerisi

Ekran kartı kullanımı %99'du muhterem kardeşim. 2700k'yı tasarlayan mühendis ben değilim. Asılsız ve yanıltıcı yorum yapmıyorum.

Bunu 8700K'ya göre söylediniz sanırım. Çünkü 2700K'nın tek çekirdek performansı Ryzen 7'ye ile neredeyse aynı.
Pekala. Kanıtlayınız.

Konu bayağı dağılmış arkadaş bütçem 1500 TL ye kadar çıkabilir ama sadece ekran kartı yeterli olur mu bilmiyorum.
Bilgisayarın özelliklerini buraya atayım nereleri iyileştirmem gerektiğini söyleyebilir misiniz ?
Monitör ve kasa yeterlimi
Screenshot_20180805-121658.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_20180805-122611.png
    Screenshot_20180805-122611.png
    386,3 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
Pekala. Kanıtlayınız.
Konuyu açan sen olsan kanıt sunardım da senin üzerine ne vazife arkadaşım? Git kendin aç konusunu forumda yeterince kanıt sunacak arkadaşlar var. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. Ek olarak konuyu incelersen bir nebze bilgi sahibi olursun. Yetmez ise bunuda incele.

Konuyu açan sen olsan kanıt sunardım da senin üzerine ne vazife arkadaşım? Git kendin aç konusunu forumda yeterince kanıt sunacak arkadaşlar var. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp.

Hocam ben bu tür insanlardan kaçmak için, çok bilinen başka bir forumdan buraya geldim ama görüyorum ki burada da var bunlardan. En temizi tınlamamak. Kalıp yargıların içine sıkışmışlar ve çözünürlük, ram frekansı, kullanılan ram kanalı, overclock, oyun türü gibi kavramlardan çok uzak olup sadece x ile y yan yana gelmez kafasındalar.

Neyse konuyu açan arkadaşa ayıp olmasın. En azından cevabını net olarak vermiş olduk. i7 2600K ile GTX 1050 TI'yı çok rahat beslersin dostum.

Hocam ben bu tür insanlardan kaçmak için, çok bilinen başka bir forumdan buraya geldim ama görüyorum ki burada da var bunlardan. En temizi tınlamamak. Kalıp yargıların içine sıkışmışlar ve çözünürlük, ram frekansı, kullanılan ram kanalı, overclock, oyun türü gibi kavramlardan çok uzak olup sadece x ile y yan yana gelmez kafasındalar.

Neyse konuyu açan arkadaşa ayıp olmasın. En azından cevabını net olarak vermiş olduk. i7 2600K ile GTX 1050 TI'yı çok rahat beslersin dostum.
Düşüncelerime tercüman olmuş nitelikte bir yorum. Kutluyorum.

Yok öyle şey olur mu konuşuldu güzel de oldu benim açımdan sıkıntı yok.Sadece şu resimlere bakınca yorumunuzu bekliyorum.😂

Konuyu açan sen olsan kanıt sunardım da senin üzerine ne vazife arkadaşım? Git kendin aç konusunu forumda yeterince kanıt sunacak arkadaşlar var. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. Ek olarak konuyu incelersen bir nebze bilgi sahibi olursun. Yetmez ise bunuda incele.
Maalesef. Bu kadar O.C anlattıklarım için söz konusu değil. Her 2600K'da da o potansiyelin mevcut olduğuna dair bir şey söylenemez. Bu şekilde idare edecektir tabi.

Boş konuşuyorsunuz. "Bunlar" derken hitap şeklinize de dikkat ediniz. Önerimi ne sebeple yaptığımı söyledim. Konuyu saptırmayın. Sizin düşüncenize göre herkese, üst seviye ekran kartı öneri de bulunmamız gerekecek.

Maalesef. Bu kadar O.C anlattıklarım için söz konusu değil. Her 2600K'da da o potansiyelin mevcut olduğuna dair bir şey söylenemez. Bu şekilde idare edecektir tabi.

Boş konuşuyorsunuz. "Bunlar" derken hitap şeklinize de dikkat ediniz. Önerimi ne sebeple yaptığımı söyledim. Konuyu saptırmayın. Sizin düşüncenize göre herkese, üst seviye ekran kartı öneri de bulunmamız gerekecek.
Öneride bulunuyorum diyorsun ama, ileriye dönük sistemin önünü kesiyorsun. 2700K stok haliyle bile 1080 besleyek bir işlemci. Kaldıki 4.5 GHz'e hemen hemen her 2700K rahat çıkabiliyor. 4.5 GHz'de stok 4790 performansına ulaşıyor. En nihayetinde yeterli soğutmayı sağlayıpta 5.0 GHz'e ulaşamayan bir 2700K kullanıcısı göremedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı