i7-2600K sistem önerisi

Vitriol

Hectopat
Merhaba,
Genellikle kullanacağım uygulamalar: AutoCAD, Photoshop, Visual Studio, sketchup, gibi.
Genellikle oynayacağım oyunlar: Rainbow Six Siege, dead by daylight, gibi.
Grafikleri pek önemli değil hayatım boyunca düşük-orta arası ayarlara alışık oynadım.

İkinci el parçalar ile;

İşlemci: i7-2600k
Anakart: Asus H61M-Pro
RAM: 8gb - 1333mhz - ddr3 ( 2 adet )
Ekran kartı: Seçilmedi.
Kasa: vk-1631 - 500w

bu sistem ihtiyaclarımı karşılar mı? İşlemci ve anakart uyum sağlar mı? En fazla kaç GHz overclock yapabilirim ?

GTX 960 veya 970 bakabilirsin ancak 970'de biraz darboğaz olabilir. İşlemci OC'da ise 4.0 GHz'ye kadar çıkabilirsin tabii iyi soğutucu ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 960 veya 970 bakabilirsin ancak 970'de biraz darboğaz olabilir. İşlemci OC'da ise 4.0 GHz'ye kadar çıkabilirsin tabii iyi soğutucu ile.

YouTube'deki cogu test videolarında 1080 Ti falan besliyor sorunsuz, ben 1050 Ti almayı düşünüyordum 500 TL lansmanında, GTX 960 dahamı iyi olur?

Eğer elinizde işlemci ve anakart yok ise i7 2600K sistem kurmanın 2020 yılı itibari ile hiçbir mantıklı tarafı yok. Ryzen 1600 af (12 nm) serisi bir işlemci ile performans ve donanım olarak daha iyi bir sisteme harcama yapılması daha mantıklı olacaktır. RX 570 veya RX 580 ideal ekran kartı seçeneğidir.

Butcenizi belirtirseniz daha guzel bir aralikta seceneklerimi sunabilirim.

Uygun fiyatlı olsun 200'lere çıkmasın.

Eğer elinizde işlemci ve anakart yok ise i7 2600K sistem kurmanın 2020 yılı itibari ile hiçbir mantıklı tarafı yok. Ryzen 1600 af (12 nm) serisi bir işlemci ile performans ve donanım olarak daha iyi bir sisteme harcama yapılması daha mantıklı olacaktır. RX 570 veya RX 580 ideal ekran kartı seçeneğidir.

Da'nın videosundaki sistemi toplamayı düşündüm ancak bütçemi aşıyor ekran kartı alamam onu toplarsam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı