i7 2700K 5.7 GHz overclock test sonuçları

IRoot

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Daha önceden de aynı işlemci (Core 2700K) üzerinde overclock çalışmalarımı sizlerle paylaşmıştım.
Geçmişte paylaştığım sonuçları, Cooler Master Hyper 212 Evo kule tipi soğutucu ile maksimum 81 dereceye ulaştığını ve sonrasının stabil olmadığını belirtmiştim.
Vatan Bilgisayar'dan aldığım, Corsair HYDRO H80i V2 sıvı soğutma sistemi ile overclock sonuçlarını sizlerle tekrar paylaşıyorum.
103.00 x 56 = 5.70 GHz, 1.495 çekirdek voltajıyla, maksimum 79 derece sıcaklık ile birlikte stabiliteyi sağlamış bulunmaktayım. Stok voltaj 1.300V'dır.
20 dakikalık stres testinden başarıyla geçmiş olup benchmark değerleri aşşağıdaki gibidir.

i7-2700K, Intel'ın kendi ayağına sıktığı işlemci olmaya devam ediyor;)

Ekran Alıntısı.PNG
1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutucu masrafıyla resmen yeni 6700K işlemci almış gibi değerler yakalamışsın. Sonuçlar gayet iyi bunun oyunlara uygulamalara yansıması nasıl asıl mühim olan budur.
Ekran kartım HD7850. Kartı stok haliylede, overclocklu haliylede tam olarak beslediği için oyun içi değerleri değişmiyor. Merak ettiğiniz uygulama değerleri var ise belirtin konuya eklerim.

Böyle overclock deneyimleri gördükçe evdekine elektrik veresim gelmiyor. Q6600, GT210 sistemim, i5-3330 ve GT 1030 sistemden daha değerliydi gözümde. Değerler muhteşem, tebrik ederim.

Son düzenleme:
16 GB 2400 MHz RAM ile birlikte bu sistemi kullanıyorum. Şuan 4.00 lira verip sıfır topladığınız kasadan bile daha iyi performans vereceği tartışılır. Amacım güncel sistemlerin rekabet ortamından uzak kalıp gelişmediğini göstermek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı