i7 2700K işlemciye overclock

onurcavus111

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anlamadığım şekilde ekran kartım takılı iken işlemcime OC yaptığımda ekran gelmiyor ekran kartsız OC yaptığımda ekran sorunsuz açılıyor bu neden oluyor sistem i7 2700K GTX 970 600W PSU.

Nasıl bir OC yaptınız bilmiyorum ama eğer fazla voltaj verdiyseniz PSU yetersiz geliyor olabilir.

Voltajsız yaptım.

Nasıl bir OC yaptınız bilmiyorum ama eğer fazla voltaj verdiyseniz PSU yetersiz geliyor olabilir.

Voltaj vermeden OC yaptım hocam.

Ayarlarınızı değiştirin muhtemelen stabil değil.

Ekran kartı takılı değilken Prime 95 testinde herhangi bir sorun çıkmadı ayarlar gayet stabil.

PSU modeli nedir eskiyse eskisi kadar güçlü değildir.

Dandik bir PSU Hadron marka.

Ekran kartı takılı değilken Prime 95 testinde herhangi bir sorun çıkmadı ayarlar gayet stabil.
İyi de sistemi ekran kartı ile kullanmayacak mısınız? Önemli olan ekran kartı takılıyken stabil olması değil mi bu durumda? Ekran kartı takılıyken işlemciye ekstradan yük biner. Yani 2 farklı durumda işlemcinin yapacağı iş aynı değil.

Voltaj eksik geliyor olabilir.

Son düzenleme:
İyi de sistemi ekran kartı ile kullanmayacak mısınız? Önemli olan ekran kartı takılıyken stabil olması değil mi bu durumda? Ekran kartı takılıyken işlemciye ekstradan yük biner. Yani 2 farklı durumda işlemcinin yapacağı iş aynı değil.

Voltaj eksik geliyor olabilir.

Hocam ekran kartı takılıyken 0.10 GHz bile artırsam ekran gelmiyor.

Voltajsız yaptım.

Voltaj vermeden OC yaptım hocam.

Dandik bir PSU Hadron marka.

PSU'dan olabilir diye düşünüyorum ve voltaj vererek deneyin ama voltajı abarmayın.

PSU'dan olabilir diye düşünüyorum ve voltaj vererek deneyin ama voltajı abarmayın.

Hocam PSU'yu değiştirdim Sharkoon SHP650 V2 aldım fakat sorun yine aynı devam ediyor 3.50 GHz'den 3.6 ya alsam yine ekran gelmiyor bu arada ekran kartımı takınca oluyor ekran kartımı çıkardığımda 4.4 GHz kadar OC oluyor anlamadım garip bir olay.

Hocam PSU'yu değiştirdim Sharkoon SHP650 V2 aldım fakat sorun yine aynı devam ediyor 3.50 GHz'den 3.6 ya alsam yine ekran gelmiyor bu arada ekran kartımı takınca oluyor ekran kartımı çıkardığımda 4.4 GHz kadar OC oluyor anlamadım garip bir olay.
Bende de i7 2700k var oc yapmak için z68 arıyorum sonra 1660s veya 2060 alıcam sendeki gibi sorun yaratır mı vaz geçmeli miyim knk

Geri
Yukarı